Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1700
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 35
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 407
  • Toplam Üyeler: 171
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 555 ziyaretçi çevrimiçi.
  • tempomat nedir,arabada trmpomat,otomobilde tempomat,ne işe yararLamborghini SUV Estoque,Konsepti,2012,Piyasaya,Çok,Hızlı,Ve,Şatafatlı,Giriyor,Concept,Fuar,Resimlerisoğutma suyu seviyesi,suyu azalıyorsa,ne yapalım,soğutma ısıtma,buhar püskürmeJeep Wrangler Nautic Otomobil,Paris Tekne Fuarında Sergiye ÇıktıFord Cargo,Midilli 2532,Ford Cargo Midilli Fiyatı,ford Tır Ne Kadar

Üyelerimizden

Üye Resmi

sorscay 22.06.2014 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

VSC (VECHILE STABILITY CONTROL) TAŞIT SAVRULMA KONTROLÜ

Her türlü yol ve sürüş şartlarında aracın dinamik kararlılığını sağlayacak bir elektronik sistemindir. Eğer ABS'yi frenleme güvenliği elemanı, ASR'yi de hızlanma kontrol donanımı olarak nitelendirirsek, VSC için yönlenme kontrol sistemi dememiz doğru olacaktır Zira ABS donanımının sadece frene basıldığında, ASR'nin ise gaza basılmasıyla devreye girmesine karşılık, VSC her an aktif olan ve sürekli sürücü hareketleriyle aracın tepkisini ölçen bir sistemdir ve hem ABS hem de ASR'nin işlevlerini içermektedir.

 

Savrulma Kontrolünün temelinde, sürücünün davranışlarıyla aracın hareketinin karşılaştırılması yatmaktadır. Eğer araç, sürücünün istediği yönden ayrılırsa (savrulma) VSC derhal devreye girerek tekerleklerin yeniden rotasına oturmasını sağlar. Savrulmanın sebebi de yine yol-lastik sürtünmesinin aşılmasıdır ancak buradaki fark, kuvvetin yönüdür.

  VSC,VECHILE STABILITY CONTROL,TAŞIT SAVRULMA,KONTROLÜ
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!