Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 39
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 448
  • Toplam Üyeler: 203
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 455 ziyaretçi çevrimiçi.
  • BMW,BMW Haberleri,BMW 120,aracını geri çağırdı,Five Axis Scion FR-S,Five Axis Scion FR-S Gövde Kiti Modifikasyon Tanıtımı2012 Varley evR450 Elektrik Supercar,Hakkında Bilinmeyenler Özellikleri,2012 Varley evR450 Electric Supercar2008,Crossover,Peugeot Modeli,Nissan,Jukeye Rakip,tasarım Oldu,peugeotLancia Voyager,EuroNCAP Çarpışma Testinden,4 Yıldız Aldı izle

Üyelerimizden

Üye Resmi

erenbey44 30.09.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

SUPAP BİNDİRMESİNİN KÜÇÜK VEYA BÜYÜK OLMASI

Bir çevrim dört zamandan oluşur. Emme, sıkıştırma, iş ve egzoz zamanıdır. Egzoz zamanı sonu emme zamanı başlangıcında her iki supabın açık olduğu ana supap bindirmesi ya da supapların süper pozisyonu (valve overlap) denir. Bindirme süresinin fazla olması daha iyi bir yüksek hız performansı verir fakat sabit olmayan bir rölanti devri yani devir gezinmesi problemi ortaya çıkarır.

 

Ayrıca supap bindirme süresi vuruntuyu etkiler. Emme ve egzoz supaplarının beraberce açık olduğu sürede emme supabından giren karışım egzoz gazlarını süpürür. Çeperleri, egzoz supabını ve daha önce girmiş karışımın bir kısmını soğutur. Doğal olarak bunun sonucunda vuruntulu yanma olasılığı azalır. Dolayısıyla supapların beraberce açık kalma süreleri uzadıkça vuruntu meyli azalır. Bir diğer konuda silindir içinde bir önceki çevrimden kalan egzoz gazı miktarıdır.

 

Bu miktar supap bindirme süresinin büyüklüğü, motor devri ve yükü ile değiştirmektedir. Yüksek hız amaçlı uygulamalarda supaplar, volümetrik verimi arttırmak amacıyla, uzun süreli açık tutulmaktadır. Bu ise, düşük hız ve yüklerde, supap bindirme süresindeki artıştan dolayı, düzgün çalışmama ve volümetrik verimin düşmesine bağlı olarak düşük moment gibi sonuçları doğurmaktadır.

  supap,bindirmesinin,küçük,veya,büyük,olmasına,sağlar,subab
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!