Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 455
  • Toplam Üyeler: 207
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 476 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Yeni oto,Sıfır Araba,araba Alana tescil,Tescil KolaylığıYükseliş Oto,Özel,Land Rover Servisi,AnkaraNissan,Leaf Elekrikli,Yarış Arabası,süper Modifiye,test EdildiLASTİĞİN,JANTA,TAKILMASI,VE,SÖKÜLMESİVolvo,Car,Group,Kasım,ayı,satışlarını,açıkladı.

Üyelerimizden

Üye Resmi

ısmaıl gemici 05.06.2013 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

OTOMOBİLİNİZ BAKTERİ YUVASI OLMASIN

OTOMOBİLİNİZ BAKTERİ YUVASI OLMASIN

Yapılan araştırmalarda Otomobil direksiyonunun tuvaletler kadar mikrop taşıdığını ifade dilirken \'\'Otomobilin içindeki hava kadar, koltuklar, kapı kolları, torpido gözü, paspaslar, direksiyon, vites kolu, kapı cepleri, bagaj gibi kısımları kirlenmeye en açık olan yerleridir.

 

Direksiyon simidinin tuvaletlerdeki klozetler kadar mikrop taşıdığı belirlenmiştir. Otomobil içindeki paspaslar, dışarıdaki kirlilik ve her çeşit mikrobu taşıyan ayakkabılarımızla her gün kirlenmektedir. Bu mikrop ve mantarlardan bazıları çok ciddi hastalıklara yol açabilmektedir\'\' genel görüşüne varılabilir. Otomobil içindeki mikropların ve kirlenmenin başta bebekler, hamileler, yaşlılar, kronik bronşit, astım gibi solunum sistemi hastalığı olanlar olmak üzere, insanların sağlığını ciddi bir biçimde tehdit ettiği bilinirken araç içindeki kirli havaya uzun süre maruz kalmanın, solunum hastalıkları ve kanser riskini arttırdığı bilinmektedir.

OTOMOBİLLERDEKİ KÖPEK TEHLİKESİ

 

Her 5 Otomobilin üçünde, ağır hastalıklara yol açabilen mikroplar tespit etmek mümkün ayrıca arka koltukta köpek taşıyan bir Otomobilde 21 milyar bakteri bulunma ihtimali var. Evcil hayvanlarını otomobil içerisinde taşıyan vatandaşların dikkatli gerekiyor, şöyleki : \'\'Otomobil içinde kedi, köpek gibi hayvanların taşınması, hayvanlarda bulunan mikropları, araç içinde olan veya daha sonra araca binen insanlara taşır. Bir otomobilin, evin köpeğinin taşındığı arka kısmında 21 milyar bakteri bulunmuştur. Bu nedenle evcil hayvanların taşındığı otomobiller iyi dezenfekte edilmelidir.\'\'

HAFTADA EN AZ BİR KEZ TEMİZLİK ŞART

Araçların içinin, bagaj bölümü dahil en az haftada bir kez mutlaka kapsamlı bir şekilde temizlenmesi gerektiği, Otomobillerin temiz havada kapı ve pencereleri açılarak sık sık havalandırılması gerektiği uzmanlarca hatırlatılmaktadır. Ayrıca aracın periyodik bakımları sırasında klima bakımı ve temizliği mutlaka yapılması gerekmektedir. Klimaların dış ortam sıcaklığından daha düşük dereceye ayarlanması gerekmekte olup; \'\'Klimalarda kademeli bir şekilde soğutma tercih edilmelidir. Araç içinde uygun olmayan biçimde klima kullanımı kas ağrıları, zatürre dahil çok ciddi solunum sistemi hastalıklarına yol açar. Klimalar doğrudan sürücü ya da yolcuya yönlendirilmemeli, dış ortam sıcaklığından çok düşük derecelere ayarlanmamalıdır.

  Arabalar,Ve,Insan,Sağlığı,Araçta,Bakteri,Temizliği,Otomobil,Ve,Hastalıklar,Otomobilin,Iç,Temizliği
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!