Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1701
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 36
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 423
  • Toplam Üyeler: 183
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 722 ziyaretçi çevrimiçi.
  • golf 7,gti,2012,golf 7 gti 2012,gol yedi,golf videoları,golf 7 izleChevrolet Ocak Ayı,Chevrolet Araba Kampanyası,Chevrolet 18 Ay Vade Kampanyası,Chevrolet arabalarıtoyota,toyota kampanyaları,toyota corolla,2013 nisan ayı kampanyaları,araba kampanyları,toyota fiyatıLand Rover,Range,2008,Isuzu,Ascender,2014 audi a8,2014 model arabalar,alman arabalari,audi,audi a8,Casus Fotoğraflar,casus fotografar

Üyelerimizden

Üye Resmi

Adnan Özdemir 10.11.2015 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

MARŞ DEVRESİNDE ARIZA ARAMA

MARŞ DEVRESİNDE ARIZA ARAMA

Mars devresinde arıza yerini bulmak için lambalar yakılır ve marş motoru tekrar çalıştırılır. Bu anda lambalar söner veya zayıflarsa bataryada, bağlantılarda ve kablolarda arıza var demektir.

Bir hidrometre ile batarya elektroliti kontrol edilir. Yoğunluk 1,250 den yukarı olmalıdır. Voltmetreyle batarya gerilimi ölçüldüğünde 6 voltluk bataryada 6V, 12 voltluk bataryada 12V okunmalıdır. Bataryada yukarıda sayılan değerler görüldüyse iyidir. Batarya bağlantıları temizlenip yerlerine bağlanır. Sağlam olmadığı şüphesini veren kablolar yenileriyle değiştirilir.

 

Marşa basıldığında lambalarda sönme, azalma olmuyorsa arıza, bataryayla marş motoru arasında veya marş şalteri bakır kontakları devreyi birleştirmeyecek durumdadır. Bu bağlantılar temizlenir, sıkılır ve buna rağmen marş motoru çalışmazsa arızanın şalterde yahut marş motoru içinde olduğuna kanaat getirilir ki, bu tamir oto elektrikçileri tarafından yapılır.

  Marş Arızaları,Nasıl Çözülü,Marş Arızasının Nedeni,Nedir,Marş Devresi Arızası,Marş Devresindeki Arızalar
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!