Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1700
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 35
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 417
  • Toplam Üyeler: 180
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 555 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Cadillac CTS line,Hakkında,Bilmeniz,Gereken,Başlıca,Genel,10,Bilği,Özellikleri,Fiyatları,Parçaları,2.El,Ne,Kadar,Motor,Gücü,Resimleri,Donanımı,TasarımıKatar,doha,araba fuarı,doha otomobil sergisi,katar oto fuarDİZEL,MOTORLARDA,GÜRÜLTÜ,DİZEL MOTORLARDA GÜRÜLTÜFord,24,ay,0,vade,24,bin,TL,Yıl,Sonu,Aralık,Araba,KampanyasıLamborghini Aventador LP700-4 haberleri,Lamborghini Aventador LP700-4 videoları,Lamborghini Aventador LP700-4 Resimleri,Lamborghini Aventador LP700-4 Özellikleri,Lamborghini Aventador LP700-4 Videosu,Lamborghini Aventador LP700-4 Fotoları,Lamborghini

Üyelerimizden

Üye Resmi

beyazmelek 05.09.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 302 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

ENJEKTÖR MEME İĞNESİ

Motorda kullanılacak enjektör memesi seçilirken yanma şekli ve yanma odası şekli dikkate alınır. Çok delikli tip memeler genellikle direkt püskürtmeli motorlarda, iğne tipli memeler ise ön yanma odalı motorlar ve türbülanslı tip yanma odalı motorlarda kullanılırlar.Birçok tip enjektör memesi kısıtlamalı tiptir. Meme iğnesinin özel yapısına bağlı olarak, püskürtmenin başında yanma odasına çok az miktar bir mazot püskürtülür. Püskürtmenin sonuna doğru püskürtülen yakıtın miktarı hızla artar.

 

En çok tercih edilen yanma şekli kısıtlamalı tip enjektör memesi ile sağlanır. Ayrıca bu tip meme ile dizel vuruntusu önlenir ve yakıt sarfiyatı düşürülür.Meme iğnesi ile gövde arasında çok küçük bir boşluk vardır bu boşluk meme içerisinde çok zayıf bir yakıt sızıntısına müsaade eder ki bu da meme iğnesinin yağlanması içindir.

  enjektör meme iğnesi,enjektör nedir,enjektör nerede bulunur,otomobilde enjektör
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!