Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 39
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 448
  • Toplam Üyeler: 203
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 424 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Volkswagen Şubat Ayına Özel,3.000 Bİn TL VW İndirim Kampanyası,Volkswagen haberleri,Volkswagen videoları,Volkswagen Resimleri,Volkswagen Özellikleri,Volkswagen Videosu,Volkswagen Fotoları,Volkswagen Duvarkağıdı,Volkswagen FiyatıSürücülerde,Motor Eğitimi,neler yapılırPeugeot,Sıfır,faizle,24,bin,TL,kredi,Yıl,Sonu,Aralık,Araba,KampanyasıYeni Ford Fiesta,2013 model,fiesta 2013,ford 2013 fiestaJANTLARIN,PERFORMANS,VE,YAKIT,TÜKETİMİNE,ETKİLERİ

Üyelerimizden

Üye Resmi

latif 22.05.2012 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

EGZOS GAZI RENGİ NEYİ ANLATIR

Egzoz dumanın siyah renkte olması ve motorun teklemesi ile ilgili olarak, motorun kolay çalışıp çalışmadığına bakılmalıdır. 3-4 dakika gaza basmadan çalışmasını dinleyin. Daha sonra 1 dakika yarım gaz verip, egzozdan çıkan gazın rengini inceleyin. Mavi renkli duman atıyorsa motor yağ yakıyor demektir, size iyi bir masraf açar. Siyah renkli duman fazla yakıt tükettiğini gösterir ki motorun bakımsız olduğunun bir göstergesidir. Yoğun beyaz duman ise silindirlere su karıştığını gösterir.

 

Renksiz gaz ise motorun iyi olduğunu gösterse de, yağ yakıp yakmadığını anlamanın en iyi yolu bujileri söküp ateşleme uçlarına bakmaktır. Aşırı kurumlu buji tırnakları hayra alamet değildir. Eğer sıcak motor rölantide sarsıntılı çalışıyorsa bu durum ateşleme veya yakıt sisteminde bir problem olduğuna dalalet eder. Duman Koyuluğu Egzoz gazı içerisinde bulunan, şeffaf olmayan parçacıkların, gazdan geçen ışığın aydınlatma şiddetini (aydınlanan birim yüzey için ışık akısını) azaltma yüzdesini, (tam şeffaf gaz için duman koyuluğu %0'dır. Işığı tamamen absorbe eden, yani geçirgen olmayan gaz için duman koyuluğu %100'dür.) ifade eder.

  egzos gazı,egsos,gaz rengi,neyi anlatır
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!