Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1701
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 36
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 423
  • Toplam Üyeler: 184
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 751 ziyaretçi çevrimiçi.
  • BMW,520i,1.6T,Test,Sürüşü,Yeni,Bilğiler,Mercedes-Benz,VR9,S,600,GuardToyota İnterbrand,2011,Dünyanın,En,Değerli,Araba,Markası,Ünvanını,Aldı,4.,jenerasyonuyla,Mazda,MX-5,tanıtıldıYeni,2015,Ford,Mustang,GT,Satıldı!

Üyelerimizden

Üye Resmi

balibeyiniz 30.03.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

ÇİFT SALINCAKLI SÜSPANSİYON

Çift salıncaklı (Double-Wishbone) tip süspansiyonun ne tür özellikleri vardırBu tip süspansiyon, binek vasıtaların ön ve arka süspansiyonları ile küçük kamyonların ön süspansiyonları için çok sık kullanılır.Özellikleri: Süspansiyon kollarının geometrik yapısı (uzunluklar, konumları ve kolların açıları), araç dönüşlerden veya tümseklerden geçtiğindeki tekerlek yörüngesine göre düzenlenir. Bu yörünge direksi­yonun dönüşünü, direksiyon hakimiyetini ve tekerleklerin aşıntısını etkiler. Eğer alt ve üst kollar paralel ve aynı uzunlukta olsalardı, tekerlerin aşağı yukarı hareketi esnasında yanal kayma olacaktı.

 

Bu durumda ön iz mesafesinin değişmesine, dolayısıyla, tekerleklerin aşınmasına ve dönüş kabiliyetinin zayıflamasına sebebiyet verecekti. Onun için daha modern süspansiyon sistemlerin­de kollar ne paralel ne de eşit uzunlukta yapılır­lar. Tümseklerden geçerken lastik hafifçe yatar ve tekerlekler arası mesafenin değişmesine mü­saade etmez. Viraja/Dönemece girildiğinde dıştaki teker­lek, üzerine gelen daha büyük yük nedeniyle yolu daha iyi kavrar, yol ile yaptığı açı hemen hemen aynı kaldığından iyi bir yol tutuş performansı sağlar.

  çift salıncaklı süspansiyon,süspansiyon nedir
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!