Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 455
  • Toplam Üyeler: 207
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 419 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Almanyada,BMW,M6,Balyoz,ve,Balta,İle,Parçaladı0 araba kampanyası,Jeep 70 Yıl Kampanyası,Jeep,kampanya,mercedes,amg,gtMitsubishi,Lancer,En,Güvenilir,Otomobiller,listesindeFerrari,458 Italia,Sound-1080p-HD video

Üyelerimizden

Üye Resmi

yuksel3350 25.08.2013 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

BOSH ELEKTRONİK YAYA KORUMA SİSTEMİ

Bosch, yayalar ve bisikletliler için artırılmış koruma sağlayan EPP sisteminin üretimine başlıyor. İstatistiklere göre, özellikle yayalar ve bisikletliler için cadde trafiğinde ölüm riski oldukça yüksek. 2005 yılında trafik ölümlerindeki pay Avrupa Birliği\'nde yüzde 25 oranında, Kore ve Japonya\'da ise bu oran yüzde 45\'lere ulaşmış bulunuyor. Yayaların ve bisikletlilerin kendilerini trafik kazalarına karşı koruyabilmesi amacıyla, Bosch yeni teknolojiler geliştiriyor.

 

Bu teknolojiler arasında, aracın ön ucunun bir çarpışmadaki etkinin çoğunu emmesini sağlayan yenilikler de yer alıyor.Avrupa Birliği, konuya ilişkin olarak \'\'eSafety\'\'(eGüvenlik) programını 2010 yılı itibariyle AB ülkelerindeki trafik kazalarını yarıya indirme amacıyla hayata geçiriyor. Bu kapsamda, Avrupa-NCAP çarpışma testi de yayaları korumak için etkili teknikler arasında yer alıyor.

 

Japonya ve Kore\'de ise yasa koyucular da benzer ölçümlerle hareket ediyor.Bosch\'tan güvenli ve etkili çözüm EPP(elektronik yaya koruması) yayalar için aktif  darbe koruyucu elektronik kontrollü sistem ile, Bosch otomotiv işkoluna güvenli olduğu kadar etkin maliyetli bir sistem sunuyor. EPP; kaza tespitinde kendini yıllardır kanıtlamış olan arabanın ön ucu için ivme sensörlerinden ve saniyenin küçük parçalarında motor kaputunu yükselten erişim düzeneğini tetikleyen bir kontrol biriminden oluşuyor. Sistem, çarpılan gövdeye daha efektif bir \'\'deformasyon alanı\'\' sağlıyor ve yaralanma riskini azaltıyor.

 

Bir alternatif olarak, hava yastıkları da çarpışma koruyucusu olarak göz önünde bulunduruluyor. Bosch tarafından EPP için geliştirilen bir diğer özel sistem  ise, çarpışmayı güvenilir bir şekilde tespit ve analiz eden özellik. Bu özellik sayesinde, sistem bir insan bedenini ya da bir alışveriş arabası gibi cansız nesneleri  tam olarak ayırt edebiliyor. Canlı bedenleri tespit eden sistem, koruma amaçlı işlevleri aktive ederken, cansız nesneleri tespit etmesi durumunda fonksiyonlar aktive olmuyor. Bosch düzenlediği birçok testten 3000\'den fazla veri elde etti. Bu verilere dayanarak ve yüksek zekalı algoritmaların yardımıyla, EPP anında ve güvenilir bir biçimde koruyucu mekanizmaları tetikliyor. EPP\'li iki araç modelinin bu yıl seri üretimine başlanıyor, ve yakında sistemin ilave uygulamaları da hayata geçecek.

  bosch,elektronik,elektironik,yaya koruma sistemi
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!