Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 38
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 440
  • Toplam Üyeler: 194
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 382 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Subaru,WRX,Konsept,KarşımızdaTokyo 2011 Otomobil Araba Fuarı,Japon Kızların Ve Mankenlerin,Özel Araba Pozları ResimleriMotorine Zam Litresi 8 Kuruş Zamlandı,16 Kasım Çarşamba Motorin ZammıTuning,Seat Leon,videoOpel'den,yeni,iletişim,sistemi

Üyelerimizden

Üye Resmi

konuk 01.06.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

AKÜ BOŞALMASI

Bir kurşun (Pb) ve bir kurşun dioksit (PbO2) plaka, seyreltilmiş sülfürik asit (H2SO4) elektroliti­nin içine daldırıldığında, plakalar arasında elektro­motor kuvveti doğar ve kurşun plaka negatif, kurşun dioksit plaka pozitif yüklenirler. Bu plakalara bir dış devre bağlandığında, devre­den elektrik geçmeye başlar. Bu, elektrolit için­deki sülfürik asitle plakalardaki kurşunun reaksi­yona girmesine neden olur. Sonuçta her plaka­nın etrafında kurşun sülfat tabaka oluşur. Elektrolit içindeki sülfürik asit oranı ve buna bağlı elektrolitin özgül ağırlığı düş­meye başlar.

 

Eğer bu durum akü tekrar doldurulmadan devam ederse, akü boşalmasının oluşturduğu sert kurşun sülfat kristalleri (PbSO4), her iki plakanın yüzey­lerini kaplayacaktır (Bu olduğunda \"plakalar sülfatlandı\" denilir). Her iki plaka da aynı miktarda kurşun sülfat ile kaplandığından, birbirlerine göre elektrokimyasal olarak nötr (yüksüz) duruma geleceklerdir. Böylece, daha fazla kimyasal reaksi­yon oluşmayacaktır. Bu durumda, akünün boşal­dığı söylenir (halk tabiri ile \"öldü\" veya \"boş\" denilir).

  akü boşalması,aküde boşalma nedir,nasıl olur,nerden anlarız,akü bittimi
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!