Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 453
  • Toplam Üyeler: 207
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 603 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Aston Martin V12 Zagato,Aston Martin V12 Zagato 2012 Otomobilin Detayları NelerdirSkoda,Yeti,1.6,TDI,DSG,MakyajlıSoğutma Suyu,Soğutma Suyu Nasıl Değiştirilir,Soğutma Suyu Nedir,Soğutma Suyunun Değiştirilmesidans eden araba,komik araba,modifiye arabaSeat İbiza,Seat İbiza Arabaları,Ucuz otomobil,yeni Fiyatlarla,Satışta

Üyelerimizden

Üye Resmi

ahmetay 17.11.2013 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 5 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

AKÜ BİTTİĞİNDE NE, NASIL YAPILMALI

Farkında olmadan farları açık unuttuysanız veya başka bir nedenle Otomobiliniz çalışmayabilir. Sorun aküden kaynaklanıyorsa, otomobili çalıştırmak için takviye işlemi yapılır. Takviye kablolarıyla başka bir aracın aküsünden güç alınarak Otomobili çalıştırma yoluna gidilir. Bu işlem sırasında yanlış takviye yapıldığı da olur. Yanlış takviye yapılması, özellikle enjeksiyonlu Otomobillerin elektronik kontrol ünitesinin ve çeşitli parçalarının arızalanmasına ve bir hayli kabarık tamir faturasına neden olur.

 

Doğru takviye nasıl yapılır Otomobilinizin aküsü boşaldığında yapmanız gereken başka bir aracın aküsünden takviye alarak çalıştırmaktır. Ancak bu işlemi yaparken bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. - Otomobili takviye yoluyla çalıştırabilmek için her iki akünün de; 12V geriliminde, aynı kapasitede (Ah/Ampersaat) olması gerekiyor.

 

(Bu bilgi akünün üzerinde yazılıdır.) - Takviye alacağınız araçla aracınızın temas etmediğinden emin olun. Araçların birbirine temas etmesi durumunda, takviye kablolarının artı uçları bağlanır bağlanmaz araçlar üzerinde elektrik akımı oluşur.Bu da tehlikelere sebep olabilir. - Başka bir Otomobilden takviye alındığında, iki aracında gereksiz lamba ve aksesuarlarını kapatmalısınız. - Takviye kablosunun pozitif ( ) ucunu (kırmızı) boş akünün pozitif ( ) ucuna, diğer ucuysa takviye alınan aracın pozitif ( ) ucuna bağlayın. Kablonun negatif (-) ucunu da (siyah) yükleme aküsünün negatif (-) ucuna bağlayın. Siyah kablonun negatif (-) ucunuysa hareket etmeyen metal bir parçaya veya silindir blokuna tutturun. Kabloyu boş akünün eksi (-) terminaline bağlamayın.

 

Çünkü aküden kıvılcım meydana gelmesine neden olabilirsiniz. - Bağlantıların tamamlanmasından sonra elektrik veren aracın aküsü zayıfsa, o aracın motorunu çalıştırın ve motoru çalışır durumda bırakın. - Motor hemen çalışmadığında, boşalmış olan akünün cereyan alabilmesini sağlamak için birkaç dakika bekleyin ve tekrar deneyin. - Daha sonra şarj edilen aracın motorunu da çalıştırın.

 

Motor çalıştıktan sonra, şarj kablolarının bağlantılarını hemen çözmeyin. Motorun 5 dakika 2000 devirde çalışmasını sağlayın. - Takviye kablosunu dikkatle çözün. Bu işlem sırasında önce negatif (-), sonra da pozitif ( ) kablo uçlarını çıkarın. - Akünüzün şarjının bitme nedenini bilmiyorsanız (ışıkların açık kalması haricinde) yetkili servisinize gidip şarj sistemini kontrol ettirin.\r\rEtiketler:Akü Biterse Ne YapmalıAkü BittiAkü Nasıl Şarj EdilirYolda Akü Biterse Ne Yapmalıyız

  Akü Biterse Ne Yapmalı,Akü BittiAkü Nasıl Şarj Edilir,Yolda Akü Biterse Ne Yapmalıyız
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!