Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1701
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 36
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 425
  • Toplam Üyeler: 184
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 859 ziyaretçi çevrimiçi.
  • 2013 şangay,Hyundai,mingtu,yeni,modelRolls,Royce,Ghost,Series,II,tanıtıldı2012 Suzuki Kizashi Sport 4WD Sedan,Araba Bilğileri İnceleyinizVolvo,Car,Group,Kasım,ayı,satışlarını,açıkladı.Rolls-Royce'dan,Binbir,Gece,Koleksiyonu

Üyelerimizden

Üye Resmi

Haci 02.04.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

TADİLAT - TEKNİK - DEĞİŞİKLİK - ONAYLAR

Tadilat: Bir araç üzerinde imalatından sonra veya hizmet süresinde, aracın niteliğini değiştirecek şekilde yapılan işlem ya da işlemler tadilat olarak adlandırılır. Teknik değişiklik: Ülkemizde araçların üzerinde yapılabilecek Teknik değişiklikler Sanayi ve Ticaret Bakanlı ı tarafından 21 Ekim 2004 tarihinde yayınlanan ve 21 Nisan 2005'de devreye giren Araç İmal ve Tadil Montaj Yönetmeliğinde (AİTM) tanımlanmıştır.

 

Bu yönetmeliğe göre her türlü “teknik değişiklik” konu ile ilgili olarak daha önce bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan Teknik Hizmet Kurulusu (Teknik Servis) tarafından raporlanmış olması gerekmektedir. Teknik onay gerektiren bu değişikliklerin kapsamı en basit dış ayna veya jant/lastik değişikliğinden başlamakta, en karmaşık motor gücü artırma yöntemlerine kadar gitmektedir. Chiptuning ve teknik onay: Chiptuning ile elde edilen güç artısı teknik onay gerektirir.

 

Bu güç artış aracın hızını artırırken motorun emisyon değerlerini de etkilemektedir. Chiptuning ile ilgili olarak örneğin Almanya\'da tüm araçlar tek tek kontrol edilip belirli bir bedelle teknik onay belgesi almaktadır. İsviçre\'de de durum aynıdır. %20'nin üzerindeki güç ve %8\'in üzerindeki son hız artışlarında araç üreticisinin onayı veya tadilatçı garantisi istenmektedir. Öte yandan hızın artması en başta fren sisteminin kontrolünü gerektirmektedir. Hem fren sisteminde doğrudan yapılan değişiklikler hem de araçta frenlere dokunulmadığı halde yapılan bazı değişiklikler teknik onay gerektirir.

  TADİLAT,TEKNİK,DEĞİŞİKLİK,ONAYLAR
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!