Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 456
  • Toplam Üyeler: 207
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 394 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Yeni,Volkswagen,Scirocco,daha,radikal,lamborghini,asterionRenault,renault Şubat kampanası,şubat Ayında 18.000 TL,Araba Kampanyası,şubatta ucuz arabaFerrari,California,T,Türkiye'de!2013,Trafik Cezaları,ceza Listesi,Yeni Ceza Ücretleri,kırmızı ışık,emniyet kemeri,hız sınırı,alkol

Üyelerimizden

Üye Resmi

raufgecmen 30.01.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

CHIPTUNING UYGULAMALARI

Chiptuning uygulanmış araçlarda motor yağı değişim aralıklarında bir değişme olur muChiptuning uygulanan motorlarda, normalde motor yağı değişim aralıkları değişmez. Ancak bu tür uygulama yapılan motorlarda sentetik yağ kullanılması tavsiye edilir. Chiptuning uygulanmış araçların motorlarında ekstra yağ soğutucusu kullanmaya gerek var mıdırChiptuning uygulanan motorlarda yağ soğutucusu kullanmaya gerek yoktur.

 

Çünkü sıcaklık artışı Power Chip uygulanmış VW 1.9 TDI araçla yapılan testlerde, sürekli ful/tam yüklerde bile yağ sıcaklığında 8 derece civarında bir artış olduğu tespit edilmiştir. Ancak bu açıklama tüm motorlarda böyle olacağı anlamına da gelmez. Chiptuning uygulanmış araçlarda aracın maksimum hızı artar mıNormal koşullarda aracın maksimum hızı yaklaşık olarak 5 ile 15 km/h artabilir. Ancak regülasyonlar gereği maksimum hız düzenlemesi son hızın değiştirilmesine müsaade etmemektedir.

 

Motor gücünü 20-30 düzeylerinde arttırabilen chiptuning neden motor üreticiler tarafından kullanılmamaktadırÜreticiler, araçlarını genellikle tüm dünya pazarlarını dikkate alarak üretim yapmaktadırlar. Bu üretimlerde birçok farklı değişkeni dikkate alırlar ve almak zorunda kalırlar. Bunlar; yakıt kalitesi, emisyon düzenlemeleri, bakım aralıkları ve sigorta gibi finansal durumlardır. Üreticiler bu faktörlerin tamamını chiptuning yöntemleri kullanarak gerçekleştiremediklerinden bu yönteme başvurmamaktadırlar.

  CHIPTUNING,UYGULAMALARI
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!