CHIPTUNING UYGULAMALARI Nedir? Ne e Yarar? Araba Terimleri Hakknda Herey Bu Szlkte! 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 209
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 605 ziyareti evrimii.
 • 
   Carbon-White,Ferrari,458 Italia in,GREECE videofiat'tan,500l,kampanyasıelektromanyetik,uyumluluk,uygunluk,nedirFerrari 458 Spider,Ferrari 458 Spider Siparişleri Türkiyeye Geldi,Ferrari 458 Spider 540 Bİn Euro Fiyatla Sahiplerine SatılıyorSubaru,WRX,Konsept,Karşımızda

yelerimizden

ye Resmi

L_K 12.07.2018 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

CHIPTUNING UYGULAMALARI

Chiptuning uygulanmış araçlarda motor yağı değişim aralıklarında bir değişme olur muChiptuning uygulanan motorlarda, normalde motor yağı değişim aralıkları değişmez. Ancak bu tür uygulama yapılan motorlarda sentetik yağ kullanılması tavsiye edilir. Chiptuning uygulanmış araçların motorlarında ekstra yağ soğutucusu kullanmaya gerek var mıdırChiptuning uygulanan motorlarda yağ soğutucusu kullanmaya gerek yoktur.

 

Çünkü sıcaklık artışı Power Chip uygulanmış VW 1.9 TDI araçla yapılan testlerde, sürekli ful/tam yüklerde bile yağ sıcaklığında 8 derece civarında bir artış olduğu tespit edilmiştir. Ancak bu açıklama tüm motorlarda böyle olacağı anlamına da gelmez. Chiptuning uygulanmış araçlarda aracın maksimum hızı artar mıNormal koşullarda aracın maksimum hızı yaklaşık olarak 5 ile 15 km/h artabilir. Ancak regülasyonlar gereği maksimum hız düzenlemesi son hızın değiştirilmesine müsaade etmemektedir.

 

Motor gücünü 20-30 düzeylerinde arttırabilen chiptuning neden motor üreticiler tarafından kullanılmamaktadırÜreticiler, araçlarını genellikle tüm dünya pazarlarını dikkate alarak üretim yapmaktadırlar. Bu üretimlerde birçok farklı değişkeni dikkate alırlar ve almak zorunda kalırlar. Bunlar; yakıt kalitesi, emisyon düzenlemeleri, bakım aralıkları ve sigorta gibi finansal durumlardır. Üreticiler bu faktörlerin tamamını chiptuning yöntemleri kullanarak gerçekleştiremediklerinden bu yönteme başvurmamaktadırlar.

  CHIPTUNING,UYGULAMALARI
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2022 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!