Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 06 Aralık 2014 Cumartesi tarihinde Araba Otomobil Aksesuarları Görselleri kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 39
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 448
  • Toplam Üyeler: 203
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 419 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Mercedes,SLS,AMG,Roadster,2011-2012,Otomobil,Üstsüz,Frankfurt,Reimli,Galeri,Resimleri,Özellikleri,Donanım,Sıfır,ArabaSubaru,2013,Bahar Kampanyası,Mart Ayı,cazip fırsat2011 Morgan Three-Wheeler kirby,Üç Tekerlekli Bisiklet Arabası,Morgan 3 Bisikletli Otomobil ArabaRenault Twingo Mauboussin,Renault Twingo Mauboussin Yeni Yüzü İle KarşınızdaTürkiyede,En,Çok,Satan,12,Araba,Markası,Listesi,ford,hyundai,fiat,linea,renault,wolkswagen,opel

Üyelerimizden

Üye Resmi

Uno 13.09.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

Kış lastiği seçerken dikkat

Kış,lastiği,seçerken,dikkat

Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporu, Türkiye'deki otomobil yaşının 11,8 yıl ortalamasıyla yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

 

Continental; eski model otomobil meraklılarına güvenlikleri için ileri teknoloji ile üretilen birinci sınıf kış lastiği kullanmalarını öneriyor. Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, özellikle eski model Otomobiller için ileri teknoloji ile üretilen birinci sınıf lastiklerin tercih edilmesini öneriyor.

 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporunun Türkiye'deki otomobil yaşının 11,8 yıl ortalamasıyla oldukça yüksek olduğu verisi, ülkedeki pek çok sürücünün güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Ayrıca istatistikler, trafikteki Otomobillerin yüzde 10'undan fazlasında ABS sisteminin olmadığını, yüzde 30'undan fazlasında da ESC olmadığını gösteriyor. 

 

ABS, ASR ve ESP gibi sürücü destek sistemlerine sahip olmayan otomobillerin, güvenlik seviyesi yeni modellere kıyasla düşük kalıyor. Özellikle ıslak yüzeylerde durma mesafeleri, daha uzun ve karlı yollarda ani direksiyon hareketlerine bağlı olan manevra becerileri oldukça sınırlı kalıyor. Eski model otomobillerin yeni nesil sürüş güvenliği teknolojisine sahip olmamaları fren mesafelerini artırırken, virajlarda ani manevra veya slalom gibi hareketlerini de sınırlıyor.

 

Bu nedenle eski model otomobil sahiplerinin, lastik satın alırken ilk anda maliyet tasarrufu gibi görünen ancak uzun dönemde hatalı bir ekonomi planına dönüşen tercihler yapmak yerine, güvenliği ön planda tutmaları gerekiyor.

Birinci kalitedeki kış lastikleri, eski model Arabalarının ait oldukları dönem itibariyle sahip olamadıkları sürüş ve güvenlik teknolojisi açığını kapatarak, hareket ve frenleme sırasında üst düzey yol tutuşu ve manevra sırasında oluşan yanal kuvvetlerin daha etkili şekilde aktarılmasını sağlıyor.

 

Continental; eski model Otomobil kullanıcılarını genel sürüş maliyetini düşürmek amacıyla otomobillerinde ucuz kış lastiği kullanmamaları yönünde uyarıyor. Uluslararası tüketici dernekleri ve Otomobil yayınlarının yaptığı testler; özel teknolojilerle geliştirilen birinci sınıf kış lastikleri dışında kalan lastik alternatiflerinin, özellikle ıslak yüzeylerde yeterli seviyede direksiyon hakimiyeti sunmadığını ortaya koyuyor.

  Kış,lastiği,seçerken,dikkat
 • haberin resmi

  Zorunlu Trafik Sigortası indirimi için Hükümet bir süre önce düğmeye basmış ve bu konuda yeni bir düzenleme getirmişti. ...

  15 Ekim 2016 Cumartesi
 • haberin resmi

  Teknolojiyi farklı noktalara taşıyan ve segmentinde öncü olan BMW ConnectedDrive aslında 1970li yıllarda başlayan dönemi...

  10 Aralık 2014 Çarşamba
 • haberin resmi

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporu, Türkiye'deki otomobil yaşının 11,8 yıl ortal...

  06 Aralık 2014 Cumartesi
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!