Kış lastiği seçerken dikkat Araba-OTO.Com 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 06 Aralık 2014 Cumartesi tarihinde Araba Otomobil Aksesuarları Görselleri kategorisine yazıldı.SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 208
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 261 ziyareti evrimii.
 • 
   Hayallerinizi,Zorlayan,Arabalar,konseptleriMINI,Countryman,Ve,Paceman,İçin,Özelleştirmeler,Geliyor!Fiat Arabaları 0 Faizle 2 Yıl Vadeli Kredi,Fırsatı,Fiat KampanyaMerecdes-Benz,GLA’ya,EuroNcap’den,Tam,NotDoplo,Work,Up,Yeni,Pikap,Avrupada,Satışta,

yelerimizden

ye Resmi

murobaba 26.05.2018 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

Kış lastiği seçerken dikkat

Kış,lastiği,seçerken,dikkat

Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporu, Türkiye'deki otomobil yaşının 11,8 yıl ortalamasıyla yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

 

Continental; eski model otomobil meraklılarına güvenlikleri için ileri teknoloji ile üretilen birinci sınıf kış lastiği kullanmalarını öneriyor. Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, özellikle eski model Otomobiller için ileri teknoloji ile üretilen birinci sınıf lastiklerin tercih edilmesini öneriyor.

 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporunun Türkiye'deki otomobil yaşının 11,8 yıl ortalamasıyla oldukça yüksek olduğu verisi, ülkedeki pek çok sürücünün güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Ayrıca istatistikler, trafikteki Otomobillerin yüzde 10'undan fazlasında ABS sisteminin olmadığını, yüzde 30'undan fazlasında da ESC olmadığını gösteriyor. 

 

ABS, ASR ve ESP gibi sürücü destek sistemlerine sahip olmayan otomobillerin, güvenlik seviyesi yeni modellere kıyasla düşük kalıyor. Özellikle ıslak yüzeylerde durma mesafeleri, daha uzun ve karlı yollarda ani direksiyon hareketlerine bağlı olan manevra becerileri oldukça sınırlı kalıyor. Eski model otomobillerin yeni nesil sürüş güvenliği teknolojisine sahip olmamaları fren mesafelerini artırırken, virajlarda ani manevra veya slalom gibi hareketlerini de sınırlıyor.

 

Bu nedenle eski model otomobil sahiplerinin, lastik satın alırken ilk anda maliyet tasarrufu gibi görünen ancak uzun dönemde hatalı bir ekonomi planına dönüşen tercihler yapmak yerine, güvenliği ön planda tutmaları gerekiyor.

Birinci kalitedeki kış lastikleri, eski model Arabalarının ait oldukları dönem itibariyle sahip olamadıkları sürüş ve güvenlik teknolojisi açığını kapatarak, hareket ve frenleme sırasında üst düzey yol tutuşu ve manevra sırasında oluşan yanal kuvvetlerin daha etkili şekilde aktarılmasını sağlıyor.

 

Continental; eski model Otomobil kullanıcılarını genel sürüş maliyetini düşürmek amacıyla otomobillerinde ucuz kış lastiği kullanmamaları yönünde uyarıyor. Uluslararası tüketici dernekleri ve Otomobil yayınlarının yaptığı testler; özel teknolojilerle geliştirilen birinci sınıf kış lastikleri dışında kalan lastik alternatiflerinin, özellikle ıslak yüzeylerde yeterli seviyede direksiyon hakimiyeti sunmadığını ortaya koyuyor.

  Kış,lastiği,seçerken,dikkat


 • haberin resmi

  Zorunlu Trafik Sigortası indirimi için Hükümet bir süre önce düğmeye basmış ve bu konuda yeni bir düzenleme g...

  15 Ekim 2016 Cumartesi
 • haberin resmi

  Teknolojiyi farklı noktalara taşıyan ve segmentinde öncü olan BMW ConnectedDrive aslında 1970li yıllarda başlaya...

  10 Aralık 2014 Çarşamba
 • haberin resmi

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun “Motorlu Kara Taşıtları, Aralık 2013” raporu, Türkiye'deki otomobil yaşının 11...

  06 Aralık 2014 Cumartesi


Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2021 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!