LASTİK KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Nedir? Ne e Yarar? Araba Terimleri Hakknda Herey Bu Szlkte! 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 460
  • Toplam Üyeler: 208
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 112 ziyareti evrimii.
 • 
   ferrari müzesi,ferrari,ferrari motorFerrari,458 Italia vs Shelby,GT500,Super,Snake video Pirelli Lastikleri,3 Bin Araba Kullanıcısana,Doğru Lastik Hakkında Bilgi VerdiOpel'den,yeni,iletişim,sistemiNissan,Ağustosta,Ayda,314,TL,Taksitle,Kampanyada

yelerimizden

ye Resmi

DgrMek 11.09.2018 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

LASTİK KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Lastik ebadı, araç üreticilerinin belirlediği  ebat olmalıdır. Kullanılan lastik tipi ve sırt deseni, kullanım amacı ve şartlarıyla uyumlu olmalıdır. Aynı araçta, farklı ebat ve yapıda lastik kullanılmamalıdır.Lastik basınçları, araç kullanım kitaplarında ve lastik kataloglarında öngörülen değerlerde olmalı, en az 15 günde bir ortam sıcaklığında (lastikler soğukken) kontrol edilmelidir. Ölçüm yapan aletlerin doğru olduğundan emin olmalı ve araçta bulunan yedek lastik unutulmamalıdır.

 

Lastik basınçları kullanım sırasında, ısınma gerekçesiyle asla düşürülmemelidir.Yeni lastik takıldığında ve titreşim gibi şikayetler olduğunda, tekerleklerin (lastik jant) balans ayarları yaptırılmalıdır. Aracın ön düzen ayarlarının normal olduğundan emin olunmalıdır.Lastik tabanında düzensiz aşınma, araçta çekme ve titreşim gibi olumsuzluklar görüldüğünde, araç ön düzeni yetkili servislerce kontrol edilmeli, araç kullanımlarında kitabında öngörülen değerlere ayarlanmalıdır.Lastiklerde diş derinliği, güvenli sürüş için büyük önem taşıdığından, diş derinlikleri düzenli aralıklarla kontrol edilmeli, dişler belirli bir derinliğe indiğinde (en düşük 1.6 mm) yeni lastikle değiştirilmelidir.

 

Her Yokohama lastiğinde, kalan diş derinliğini belirten göstergeler mevcuttur.Lastiklerin montajı ve balans ayarı; kullanılacağı araca uygun ve kataloglarda öngörülen ebatlarda jantlara, yetkili servisler  tarafından, uygun el aletleri ve makinelerle yapılmalıdır.Delinen, arızalanan lastikler eğer onarılacaksa;  lastiklerin öncelikle yetkili kişiler tarafından kontrol edilmesi, onarımın uzman kişilerce ve uygun malzeme kullanılarak yapılması gerekmektedir. Aracın park edildiği yerin zemininde, yağ, benzin, mazot, solvent gibi petrol esaslı ürünler ve akü asidi gibi zararlı kimyasal ürünler bulunmamalıdır.

 

Araca binmeden önce, lastiklerin durumunun göz ile kontrol edilmelidir.Bozuk yüzeyli yollarda araç hızlı kullanılmamalıdır. Sert bir darbe alınması durumunda, lastikler ve jantların uzman kişilerce kontrol edilmesi faydalıdır. Zorunluluk dışında sert ve ani fren yapılmamalıdır.Araç, uzun süre park halinde hareketsiz kalması durumunda, takoza alınmalı ya da periyodik olarak lastiklerin yere basan kısmı yürütülerek değiştirilmelidir.

  Araba Lastikleri,Araç Lastikleri,Lastik Kullanımı,Otomobil Lastikleri
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2020 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!