Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 455
  • Toplam Üyeler: 207
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 566 ziyaretçi çevrimiçi.
  • kavşak uyarı sistemi,nedir,ne işe yararOtomobil,Motorlarında Yanma,araba Yanma Odası,motor Özellikli,İncemeleri,NelerdirDizel,Otomobillere,CNG,Dogal Gaz,Sistemi Ekleniyor,ucuz akaryakıt,lpg,antalya,çift yakıt sistemiKosifler,Oto’da,Temmuz,fırsatlarıVolkswagen Up,Küçük Şehrin 5 Kapılı Arabası,Volkswagen Up 10.325 Euroya Avrupada Satışta

Üyelerimizden

Üye Resmi

saka 19.12.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

AQUAPLANING ÖLÇÜLEBİLİR Mİ

Aracın ıslak yolda su yastığı üzerinde kaymasına ya da kızaklamasına orijinal ifadeleriyle hydroplaning ya da aquaplaning denir. Lastiğin altında ve önünde bulunan su basıncı, seyir hızıyla artar. Su basıncı sürekli artmaya başlayarak bir süre sonra, lastiğin yol yüzeyinde yüzmesine sebep olur. Lastiğin su kanallarının kapasitesi dolunca, lastiğin yüzeyle teması engellenir. Bu durumda, yol ve lastiklerin arasında tutuş kaybolacağından, araç kontrolü kaybedilebilir.

 

Peki aracın su yastığı üzerinde kayması ya da kızaklaması lastik sensörleri tarafından algılanabilir mi Bu konuda çalışmalar var. Optik lastik sensörleri (optical tyre sensor) kullanılarak aquaplaning miktarının gerçek zamanlı tespitine çalışılmaktadır. Bu sensör vasıtasıyla su üzerinde hareket eden lastiğin hareketleri ölçülerek aquaplaning fenomeni tahmin edilmeye çalışılır. Aquaplaning tahminine yönelik kullanılan klasik yöntem ise tekerlek hızlarından hareketle yapılan yaklaşımdır.

  AQUAPLANING,ÖLÇÜLEBİLİR,Mİ
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!