Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 17 Ocak 2014 Cuma tarihinde Araba Haberleri 2014 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 39
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 448
  • Toplam Üyeler: 203
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 479 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Bmw M5 2012,Yollarda Neler Yapabiliyor izlePorsche,Panamera,Gücünü,300,PS’e,TaşıyorODD,Rakamlarına,Göre,Araç,PazarıTADİLAT,TEKNİK,DEĞİŞİKLİK,ONAYLARTesla Roadster 2012 Model,Tesla Roadster,Otomobili,Yeniden,Tarih,Olmadan,Piyasaya Çıkıyor

Üyelerimizden

Üye Resmi

balibeyiniz 30.03.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

KARSAN GELECEĞİN LONDRA TAKSİSİNİ, BELEDİYE BAŞKANININ BEĞENİSİNE SUNDU!

KARSAN,GELECEĞİN,LONDRA,TAKSİSİNİ,BELEDİYE,BAŞKANININ,BEĞENİSİNE,SUNDU!

İlk kez 2010 yılında New York Şehri için Concept V1 taksi konseptini “Zero Emissions London Taxi Launch Event/ Sıfır Emisyonlu Londra Taksisi Tanıtım Organizasyonu”nda Belediye Başkanı Boris Johnson'ın beğenisine sundu.

 

Karsan'ın yanısıra iki farklı firmanın daha taksi konseptlerini sergilediği organizasyonda Karsan'ın Concept V1 taksi prototipi Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ve organizasyona katılan taksiciler tarafından büyük beğeniyle karşılandı. “Sıfır Emisyonlu Londra Taksisi” organizasyonuna Karsan adına Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Başkan Vekili Claude Nahum, Murahhas Aza Jan Nahum, CEO Murat Selek ve Hexagon Studio enel Müdürü Tolga Doğancıoğlu katılım gösterdi. Karsan CEO'su Murat Selek organizasyonla ilgili şunları söyledi: “Concept V1 platformunu, Londra'nın tarihi mirasına sadık kalarak, Karsan'ın tecrübeli Ar&Ge şirketi Hexagon Studio ve Londra'nın prestijli tasarım okullarından Royal College of Art ile işbirliği içerisinde geliştirdik.

 

Titizlikle yürüttüğümüz bu araştırma sürecinde, Karsan'ın mühendislik ve üretim uzmanlığı detaylı tasarım süreci ile birleşti. Concept V1, sadece yolcuların değil tüm gününü araç içinde geçiren sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir araç olarak tasarlandı. Sıfır emisyona sahip son jenerasyon elektrik motorlu bir araç olarak geliştirilen Concept V1, aynı zamanda Londrataksilerinde aranan sekiz metre içinde dönebilme şartına uygun ve arka tekerlekleri de bu yarıçapın dahi altında dönebilecek şekilde tasarlanmıştır. 

 

Londra'dan Londra için – By London for London… Karsan ve tasarım ve mühendislik şirketi Hexagon Studio, Londra için tasarladığı yeni model taksi konseptini Londra'nın prestijli tasarım şirketi Royal College of Art (RCA) ile birlikte geliştirmek üzere yola koyuldu. Karsan'ın tamamen yenilenen Concept V1 aracı, eşsiz tasarım temaları ile sadece İngiltere'nin tarihi mirası üzerine kurulu değil aynı zamanda bir dizi farklı yenilikler içeriyor. Yürüyen 1/1 prototipin yanısıra sergilenen üç farklı ¼ model bugüne kadar gerçekleştirilen kullanıcı araştırmalarının önemli noktalarını içeriyor. Sıfır Emisyon Concept V1, farklı türde motorlarla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Elektrikli ve içten yanmalı motor gibi alternatif motor seçeneği sunan modern güç aktarma organı teknolojileri sayesinde Concept V1, engelli erişimi özelliğine ve geniş iç mekanına rağmen düşük seviye karbon ayak izine sahiptir. Tam Kapsamlı ve Erişilebilir Concept V1, hareket kabiliyeti kısıtlı, tekerlekli sandalyeli veya yüklü yolculara ulaşım özgürlüğü tanıyor. Başlıca özellikleri arasında patentli, fabrikada monte edilen, aracın her iki yanında kaldırıma uzatılabilen otomatik ve aydınlatmalı bir tekerlekli sandalye rampası; 90 derece açılarak kolay erişim sağlayan, özel olarak tasarlanmış geniş kapılar; alçak zemin yapısı; tekerlekli sandalyenin sabit durması için bir emniyet mandalı; ayrıca görme ve işitme engelliler için klavye ve Braille yazısı ile iletişim olanakları yer alıyor. 

 

Bisikletliler ve yayalar için güvenli Yeni Concept V1'in en yenilikçi yönlerinden biri de diğer yol kullanıcıları ile iletişim içerisinde olması. Aracın arkasında yer alan patentli sinyalizasyon sistemi ile yolcu kapıları açılırken bisikletliler, yayalar ve diğer araçların uyarılması sağlanıyor. Sürücülere özel Tasarım Araştırma ekibi, taksi sürücülerinin çalışma ortamlarını geliştirebilmek için sürücülerle röportajlar gerçekleştirdiler.

 

Bu araştırmalar sonucunda, aracın yolcu bölmesinden ayrılan ön kısmının tamamı, uzun vardiya saatleri boyunca sürücülerin farklı ihtiyaçlarını karşılamaya ayrılmıştır. Bu alan, son teknoloji ürünü araçların, saklama bölmelerinin, geniş bir çalışma alanının bulunduğu modern, verimli ve konforlu bir çalışma istasyonu görevi görür. Birçok Londra taksi sürücüsünün 65 yaşın üzerinde olması ve genellikle tüm çalışma gününü araçlarında geçirmesi araçlarda konfor unsurunu öne çıkarıyor.

 

Standart donanım olarak sunulan otobüs koltuğu tipi, süspansiyonlu, tam ayarlanabilir bir sürücü koltuğu, sürücü için iyi bir destek sağlıyor. Concept V1, engebeli caddelerin ve zorlu ortamların neden olduğu aşınma ve yıpranmaya karşı olağanüstü derecede dayanıklıdır. Özel olarak üretilen şasi panelleri, herhangi bir  hasar durumunda zahmetsizce ve ekonomik bir biçimde değiştirilebilir; değiştirme işlemi sıradan taksi şasilerine kıyasla çok daha hızlı, maliyetleri ise önemli ölçüde daha düşüktür; onarımdan kaynaklanan çalışmama süresi kısalır ve ilgili maliyetler düşer. 

 

Yolcu deneyimi Concept V1'in alışılmadık ölçüde geniş olan iç mekanında beş yolcu rahatlıkla oturabilir, dört yolcu otururken de bir adet tekerlekli sandalye için yeterince alan kalır. Beş yolcu taşırken bile fazlasıyla bacak alanı sunan Concept V1, yolcu konforuna yeni bir standart getirmektedir. İkonik panaromik cam tavanı yolcuların dışarıyla olan bağlantılarını sağlıyor. Aracın; eğlence sistemleri, ödeme seçenekleri, konum bazlı harita, navigasyon ve bilgi sistemleri gibi yolcuların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere GPS ve internet bağlantısıyla donatılıyor.

 

Bu benzersiz “bilgi-eğlence” sistemlerini kullanan yolcular, yine araç içinde bulunan şarj üniteleri sayesinde seyirlerini kesintisiz bir şekilde gerçekleştirebilirler. Karsan, en son geçtiğimiz Haziran ayında Frost & Sullivan'ın Londra'da üçüncüsünü düzenlediği “Urban Mobility 3.0” organizasyonu kapsamında Concept V1 ile “2013 Global Product Differentiation Excelllence Ödülü/ 2013 Global Ürün Farklılaştırma Mükemmellik Ödülü”nü almaya layık görülmüştü.Geleceğin Taksisi Karsan Galeriye ait resimler

  KARSAN,GELECEĞİN,LONDRA,TAKSİSİNİ,BELEDİYE,BAŞKANININ,BEĞENİSİNE,SUNDU!
 • haberin resmi

  Splash ve Alto modellerinin yerini alması beklenen Suzuki\'nin yeni küçük modeli Celerio satışa sunuluyor. 2015 başında ...

  10 Aralık 2014 Çarşamba
 • haberin resmi

  Ford Explorer\'in üretime başlamasının 25. yılını modelin yeni versiyonunu Los Angeles Auto Show\'da tanıtarak kutlayaca...

  06 Aralık 2014 Cumartesi
 • haberin resmi

  Aile sedanları artık sıkıcı olamk zorunda değil kanıtı da 2016 Mazda6 Los Angeles Auto Show’un devam ettiği şu günlerde ...

  06 Aralık 2014 Cumartesi
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!