Renault EDC Çift Debriyajlı Oto Manuel Şanzıman Üretiyor Araba-OTO.Com 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 19 Eylül 2011 Pazartesi tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 460
  • Toplam Üyeler: 208
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 114 ziyareti evrimii.
 • 
   Çin Kopyası J0 Otomobil,Renault Zoe Marka Arabadan Çalındı,Bu Araba Çin Malı ÇakmaMarangoni Range Rover Evoque HFI-R,Araba Modifikasyon Kiti Tanıtımı2014,Eylül,Ayı,Saga,Otomobil,KampanyalarıOTOMOBİLLERDE,FREN,SİSTEMİ,VE,DİSK,FRENLER,NASIL,ÇALIŞIRKARSAN,GELECEĞİN,LONDRA,TAKSİSİNİ,BELEDİYE,BAŞKANININ,BEĞENİSİNE,SUNDU!

yelerimizden

ye Resmi

hsyn013 07.01.2019 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

Renault EDC Çift Debriyajlı Oto Manuel Şanzıman Üretiyor

Renault,Elektirikli Motor,EDC,Çift,Debriyajlı,Oto,Otomatik,Manuel,Şanzıman,Üretiyor

EDC Şanzımana Farklı Bir Yaklaşımla Değinen Değerlerin Üstünde Bir Marka

Renault, hiç kuşkusuz son yılların motor ve şanzıman anlamında en büyük gelişime imza atmış markalarından birisi. dCi motor ailesiyle Türk tüketicinden de büyük ilgi gören marka, EDC ismindeki çift debriyajlı otomatikleştirilmiş manuel şanzımanı sunarak, otomatik şanzıman konforu ile manuel şanzımanın ekonomisini bir araya getiriyor. Bunu yaparken markanın en büyük hedefi ise elektrikli otomobil çağına geçiş döneminde en az emisyona sahip otomobiller üretmek. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sohbet etme imkanı bulduğumuz Renault’nun Aktarma Organları Mühendislik Bölümü Başkan Yardımcısı Jacques Prost’a markanın gelecek planlarını ve motor teknolojilerini sorduk…

 

Renault’nun emisyon ve yakıt tüketimini düşürmek için gelecekteki planları nedir?

2008 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda Renault olarak gelecekle ilgili planlarımızı aktarmıştık. Birinci önceliğimiz termik (içten yanmalı) motorları geliştirmek ve ileriye götürmekti. İkinci adımdaysa elektrikli motorları geliştireceğimizi duyurmuştuk. Termik motorları geliştirirken hem dizel hem de benzinli motorlarımızda değişiklikler yaptık. 1.6 litrelik dizel motorumuz dizel cephesindeki en önemli yeniliğimizdi. Bu motorla birlikte pek çok teknolojiyi de ilk defa kullanmaya başladık. Motor içi sürtünmeleri azaltacak geliştirmeler yaptık. Avrupa’da Scenic modelinde kullandığımız 1.6 litrelik motordan edindiğimiz tecrübeleri, mevcut 1.5 litrelik dizel motorumuza da aktardık. Gelecek yıl Megane ve Scenic ailesinde göreceğimiz bu motor ile yakıt tüketiminde yüzde 12 oranında bir iyileştirme sağladık. Dizel motorlardakinin haricinde benzinli motorlarda da gelişim kaydettik. Yeni benzinli motorlarımızla modüler bir aile oluşturduk. Renault-Nissan ittifakına dayanan bu motorların hem 4 hem de 3 silindirli versiyonları olacak. Dört silindirli 1.2 litrelik TCe turbo motorumuzu Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttık. Yine Megane Ve Scenic ailesinde gelecek yıldan itibaren kullanılacak olan bu motoru 2012 ortasında 3 silindirli 0.9 litre turbo destekli bir motor izleyecek. Her iki motor da direkt enjeksiyon teknolojisine sahip olacak. Benzinli motorlarımızda da motor içi sürtünmeyi azaltıcı geliştirmeler yaptık. Bu konuda Formula 1’den ilham aldık. Daha önce kullanılan 1.6 litrelik benzinli motorumuzun yerini alacak olan 1.2 litrelik TCe motor CO2 emisyonunu 40 gr/km düşürüyor.

 

Dizel motor cephesinde 1.5 litreden daha düşük bir motor üretmeyi düşünüyor musunuz?

Önümüzdeki birkaç yıl için kesinlikle hayır. Bize göre yakıt verimi ve performans anlamında 1.5 litre en uygun düşük hacimli dizel motor seçeneğini oluşturuyor.

 

1.6 litre dCi motorla birlikte şu anda EDC şanzıman kullanılmıyor. Bunun en büyük sebebinin bu şanzımanın 250Nm torka dayanıklı olması olarak biliyoruz. Daha yüksek tork kapasiteli çift debriyajlı otomatik şanzıman üretilecek mi?

Mevcut EDC şanzımanı sadece 1.5 litrelik dizel motorda kullanıyoruz. Önümüzdeki günlerde bütün motor gamında kullanmayı planlıyoruz. Bunların arasında yeni geliştirilen 1.2 ve 0.9 litrelik benzinli motorlar da olacak. Üst motor gamında daha yüksek torka dayanıklı EDC şanzıman uyarlamasını da yapacağız. Kısacası bu teknolojiyi geliştireceğiz.

 

Tek ve çift debriyajlı otomatik şanzımanlar git gide popüler oluyor. Klasik otomatik şanzımanların sonu geldi diyebilir miyiz?

Klasik otomatik vites kutularının sonu geldi. Yeni nesil otomatik şanzımanlar pazarda daha da hakim olacaklar. Çünkü bu şanzımanlar, klasik otomatik şanzımanlara göre daha verimliler ve yakıt tüketiminde düşüş sağlıyorlar. Klasik otomatik şanzımanlar Amerika ve Japonya gibi pazarlarda bir süre daha etkin olacaklar. Ancak Renault’nun satış yaptığı pazarlarda yeni nesil şanzımanlar tercih ediliyor.Elektrikli otomobiller hayatımızda ne gibi değişikliklere yol açacak?

Özellikle kendi kullandığım Fluence Z.E ve Kangoo Z.E modellerinden içten yanmalı motorlar kadar zevk alamamıştım.

 Renault EDC Çift Debriyajlı Oto Manuel Şanzıman Üretiyor

Otomobiller salt ulaşım araçlarına mı dönüşecek?

Açıkçası ben elektrikli araçların otomobil sürüş keyfini törpülediğini düşünmüyorum. Kullandığınız Fluence Z.E ve Kangoo Z.E konsept olmaktan öte üretime giren gerçek modellerdi. Özellikle elektrikli motorların istikrarlı yüksek tork değerlerinin kullanımı eğlenceli kıldığına inanıyorum. Tabii alışkanlıklarımız elektrikli otomobillerle birlikte değişim gösterecek. Ben elektrikli otomobillerin en az termik motorlu olanlar kadar zevkle kullanılacağını düşünüyorum.

  Renault,Elektirikli Motor,EDC,Çift,Debriyajlı,Oto,Otomatik,Manuel,Şanzıman,Üretiyor
 • haber resmi

  Türkiye'de Otomobil pazarına çekidüzen geliyor. Her isteyen Türkiye'ye Otomobil getirip satamayacak. Türkiye'de ü...

  15 Nisan 2013 Pazartesi
 • haber resmi

  Otomotiv sektörü Mart ayında da hız kesmedi. Hatta geçtiğimiz yılın Mart ayına göre artış kaydeden pazar yü...

  10 Nisan 2013 Çarşamba
 • haber resmi

  Yakıt tüketimi ve verimlilik konusunda %24'lük bir artış söz konusu. New York Otomobil Fuarı, Nissan'ın 2014 mod...

  31 Mart 2013 Pazar
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2020 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!