Range Rover Evoque 2012 Kapadokya İzlenimleri Maceraları Araba-OTO.Com 

Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa
Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 04 Kasım 2011 Cuma tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.SponsorSekmeler


 • 
  Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 462
  • Toplam Üyeler: 209
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 ye ve 151 ziyareti evrimii.
 • 
   Renault,Eolab,20142011 Yılının Son Araba Otomobil Marka Kampanyaları,Araba Aralık Ayı Kampanya Fiyatları indirimleriŞahin kapışma,şahin Caddede Kapışması,yolda kapışan şahin,2012,İmperia GP,Hybrid Otomobili,Eski Tip,Hybrid Arabası,GP Hibrid ÖzellikleriAraba Motoru,Motor Stop Etmeden,motor durma,stoptan Önce,Çıkan Duman,Ne Demektir

yelerimizden

ye Resmi

HT20 18.09.2018 tarihinde sitemize ye oldu.
Toplam 0 Araba Puan Bulunuyor.Anketimize KatılınFacebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece yelerimiz oynayabilir..ye Ol
Oyunun mant site zerinde kazandnz sanal liralarnz sizin belirlediiniz bahis orannda arttrmaya almak. Yaknda aktif edilecek modifiye araba oyunu iin bu sanal liralar ile sanal paralar alp modifiye arabanz toplayabilecek ve baka bir yenin arabas ile g yarna sokabileceksiniz.

Range Rover Evoque 2012 Kapadokya İzlenimleri Maceraları

Range Rover Evoque 2012,Kapadokya İzlenimleri Maceraları

Eylül ayından bu yana satışta bulunan range rover aile eşrafının en ufak üyesi bulunan evoque modelinin Türkiye lansmanı kapadokya'da gerçekleştirildi. Katıldığımız bu organizasyonda evoque modelini yararlanma imkanı yakaladık. İşte izlenimlerimiz…

Range rover evoque, klasik range rover tasarımından izler taşıyor. Ön ve arka bölüm marka kimliğini simgelerken, vasıtanın geçirdiği evrim takdir edilesi. şu ana dek üretilen en sportif görünümlü range rover modeli bulunan evoque; Cesur dış tasarımı, keskin biçimde yükselen orta kısmı, kuvvetli, atletik duruşu ve sahip olduğu dinamik profili ile kısa zamanda dikkatleri üstüne çekiyor.

Vasıtanın iç tasarımı da çağdaş bir görünüşe sahip. Malzeme kalitesiyse alışılmış range rover standartlarında. Orta konsolun çarpıcı eğimi ve gösterge panelinin şık yatay hatları marki kimliğini vurguluyor. Evoque'un iç mekanında en son led teknolojisi kullanılmış. Böylelikle iç mekan aydınlatma rengi isteğe bağlantılı olup değiştirilebiliyor. Vasıtanın büyük cam tavanı iç mekan ferahlığını artırırken, kullanıcıların özgürlük duygusuna da katkı temin ediyor.

Evoque'un direksiyonuna geçtiğinizde; Sportif bütünlüğünün yanında, sezgisel teknolojiyi harmanlayan değişik ve çağdaş bir vasıtayla karşılaşıyordunuz. İç ortamda kullanılmakta olan deri döşeme, opsiyonel olarak alınabilen ağaç kaplamalar vasıtanın premium bir kitleyi hedeflediğini kanıtlıyor.

Tek motor, yüksek zor

Evoque modeli 2.0 litrelik çift turbolu benzinli bir motorla ticarileştiriliyor. Bütünüyle alüminyumdan üretilen ve son jenerasyon direkt enjeksiyon sistemine sahip bulunan bu motor 240hp zor çıkışına sahip. Altı silindirli olmasına karşın 4 silindirli bir motorun yakıt ekonomisini sunan 2.0 si4 modeli, sahip olduğu kinetik enerji geri kazanım sistemiyle de yeni olduğunu kanıtlıyor. Bu sistem yavaşlama anlarında boşa giden enerjiyi depolayarak vasıtanın elektrik gereksiniminin bir kısmının karşılanmasını temin ediyor. Bu da yakıt ekonomisine katkı temin ediyor.
Range rover evoque; Dinamik ve sportif yol tutuşunu, performans ve zarifliği hep birlikte sunan bir tecrübe ile birleştiriyor.

Şehirde kullanırken binek otomobil konforunu sağlayan vasıta, arazi performansıyla da temsil ettiği markanın gücünü meydana çıkarıyor.

Vasıtanın sahip olduğu terrain response sistemi yol koşullarına göre çekişi ayarlayıp zorlu şartlarda dahi vasıtanın ilerleyişini olası kılıyor. Evoque modelinde buna ek olarak eğim iniş kontrolü, kademeli eğim kontrolü ve yokuş kalkış yardımcı sistemi gibi teknolojiler de bulunmakta. Coupe ve 5 kapılı 2 versiyonu bulunan evoque, türkiye'de 70. 249 euro'dan başlayan ücretlerle ticarileştiriliyor. Coupe modelinin baz fiyatıysa 72.904 euro'dan başlıyor.

Range Rover Evoque 2012 Kapadokya İzlenimleri Maceraları
range rover evoQ,araba,resimleri,fotoları,fotoğrafları,duvar,kağıtları,yapıştırması,çıkarması

range rover evoQ,araba,resimleri,fotoları,fotoğrafları,duvar,kağıtları,yapıştırması,çıkarması

range rover evoQ,araba,resimleri,fotoları,fotoğrafları,duvar,kağıtları,yapıştırması,çıkarması

Sürüş İzlenimi – ercan /nevşehir

Geçmiş olduğumuz günlerde range rover evoque'un sürüş deneyimi için borusan'ın davetlisi olarak, nevşehir kapadokya'daydım. Kayseri havalimanından teslim almış olduğum 2.0 benzinli range rover evoque modelini özel hazırlanan ve nefes kesen off road parkurunda buna ek olarak şehirler arası yollarda yararlanma imkanı yakaladım. Geçtiğimiz aylar içinde İstanbul'da kapalı oda gösterimi ile tanıtılan evoque'u hem kayseri il içerisinde, hem şehirlerarası yollarda ve hem de off road parkurunda kullanmak ilk başta şahsıma neşe verdi.

Evoque'nin hususiyetle off road parkurunda ki gücünü ve yeteneğini görünce etkilenmedim demem güç. Yol mevcut denilip girilmeyecek çukurlara, dik yokuşlara, nerede ise yan yatmış biçimde ilerlediğimiz eğimli yolları bu güzel vasıtayla geçmek gerçekten heyecanlandırxiçix idi. Evoque'un tasarımını bu vasıtanın konsept halinden bu yana beğeniyorum. Evoque dururken hareket eden dinamik haliyle oldukça şık bir vasıta. Evoque'nin iç mekanını ilk gördüğüm kapalı oda etkinliğinden sonrasında bu sürüş deneyiminde de uzunca araştırma imkanım oldu. Öncelikle belirtmeliyim ki evoque'un iç mekanının kalite algısı epey yüksek. Cam tavan, kaliteli göstergeler, navigasyon, ayrıntı aydınlatmaları ve iyi işçilik araca değer katıyor.

İkinci gün sabah bindiğim yolcu koltuğunda rahat ve ısıtmalı koltuk neşe verirken, gece bir zaman arka koltuğun da rahat olduğuna tanık oldum. Evoque'da foto çekmek için açtığım cam ise vasıtanın dış sesleri ne kadar iyi biçimde izole ettiğini gösterdi. Dönüş yolunda vasıta çalışırken yuvarlak ve şık bir joystick halinde ortaya çıkan otomatik vites mekanizmasından, sport moduna geçtiğimde vasıta güçlenen sürüş karakteri ile arazi vasıtalarının umumiyetle eksik kaldığı otoban performansına ehemmiyetli bir çözüm olmuş.

  Range Rover Evoque 2012,Kapadokya İzlenimleri Maceraları
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Grlerinizi Paylaabilirsiniz.
Henz yorum yaplmam.
Yorum yapmak iin tklayn

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Gvenlik Kodu Yeni bir gvenlik kodu gsterir

Ykleniyor
lem Yaplyor Ltfen Bekleyin...


© 2011 - 2021 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!