Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 01 Ekim 2011 Cumartesi tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 39
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 448
  • Toplam Üyeler: 203
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 461 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Jeep,Grand,Cherokee,Yenilenen,Yüzüyle,Türkiye'de!Otogazda,LPG,10 Kuruş İndirimiİşte,Peugeot,2008,Dakar,Rallisi,detaylarıdacia'dan,faiz,kampanyasıSEAT,Leon'larda,DSG,seçeneği

Üyelerimizden

Üye Resmi

ea.ydınbakar 26.03.2013 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

Nissan İnsan Beyni Düşüncesinde Çalışan Araba Üretiyor 2013 Yılında Piyasada

Nissan,İnsan,Beyni,Düşüncesinde,Çalışan,Araba,Üretiyor,2013,Yılında,Piyasada

Nissan 2013'te İnsan Beyninin Düşünce gücüyle çalışan Otomobil üretiyor
Nissan ve İsviçreli bilimadamları, sürücüsünün aklından geçenleri okuyabilen ve yapacağı hareketi tahmin edebilen bir otomobil üstünde çalışıyor. . . .
[düşünce gücüyle çalışan otomobil]
Nissan İnsan Beyni Düşüncesinde Çalışan Araba Üretiyor 2013 Yılında Piyasada

Japon araba imalatçısı nissan ve İsviçreli bilimadamları, sürücüsünün aklından geçenleri okuyabilen ve yapacağı hareketi tahmin edebilen bir otomobil üstünde çalışıyor.

Nissan ve ecole polytechnique federale de lausanne ( Epfl ) Arasında otoyolu güvenliğini arttırmayı hedefleyen bu işbirliği muvaffak olursa, geleceğin vasıtaları, viraj almayı ya da dönüş yapmayı zihninde yorumlayan sürücülerinin bu isteğini hesaplayarak, doğru hız ve konumu belirleyerek, sağa ya da sola dönüş için kendilerini hazırlayabilecekler.

Tekerlekli sandalye kullanan engellilerin düşünce transferiyle araçlarına manevra yaptırmalarına olanak sağlayan bir beyin-makina arayüzü ( Bmi ) Sistemi geliştiren epfl'deki bilimadamları, şu an de otomobil sürücülerinin araçlarıyla etkileşime geçebilmeleri için bu teknolojiyi uyarlamanın bir yolunu bulmaya çalışıyorlar.

Bmi teknolojisini oldukça muvaffak bir biçimde geliştiren ve kişi konsantrasyonu seviyesiyle bu sistemin çalışmasını sağlayan bilimadamları sürücünün daha sonraki hareketini tahmin edebilecek ve sürücünün idrak biçimi durumuyla yol koşullarını hep birlikte değerlendirecek, istatistik analizleri kullanan sistemler üstünde çalışıyorlar.

inceleme ekibi, beyin faaliyetini ölçerek, göz hareketlerini izleyerek ve vasıtanın etrafındaki ortamı tarayarak, otomobilin, sürücüsünün ne yapmayı planladığını anlayabileceğini ve sürücüsüne emniyetli bir biçimde manevra ettirebileceğini düşünüyor.

-gm'den ÖncÜ hava yastiĞi uygulamasi-

Öte yandan, Amerikalı araba imalatçısı general motors, bir takım vasıtalarının sürücü ile yanındaki yolcu koltuğunun aralarına hava yastığı yerleştireceğini bildirdi.

Grubun sözcüsü sharon basel, otomotiv endüstrisinde dünyada ilk defa buna benzeyen şeyler bir hava yastığı uygulamasının olduğunu vurgulayarak, sürücü koltuğunun sağ tarafında oluşan çarpışmalarda açılacak bu hava yastığının, buick enclave, gmc acacia ve chevrolet traverse markalarının 2013 modellerine yerleştirileceğini kaydetti.

Takata firmasıyla geliştirilen yeni hava yastığı, sürücü ile yolcu ya da sürücü yalnızsa ve çarpışma yolcu tarafından geliyorsa koruma sağlamayı amaçlıyor.

Artık bir Arabanın Size Çarpaması Zor Olacak diğer Otomobil İle Kaza Öncesinde Beyniniz Size Ne Yapmanız Gerektiğiniz Söylerse ona Göre Hareket Edecek

  Nissan,İnsan,Beyni,Düşüncesinde,Çalışan,Araba,Üretiyor,2013,Yılında,Piyasada
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!