Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 25 Ekim 2011 Salı tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 455
  • Toplam Üyeler: 207
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 479 ziyaretçi çevrimiçi.
  • 2014,Detroit,Auto,Show\'un,Yeşil,Cini,SRT,Viper,StrykerAudi'den,R18,Le,Mans,Temalı,A1Bridgestone,Bridgestone Lastiklerinden Her Zemine Uygun,Bridgestone Yeni Teknoloji Araba Tekerlek Lastiğialman arabalari,bmw,bmw 2,bmw 2 serisi,bmw 2 serisi cabrio,bmw 2 serisi cabriolet,bmw 2 xserisi convertible2.El,Araba,Alırken,Dikkat,Edin,Fazla,Para,Vermeyin,tuzağa düşmeyin,tuzaklara gelmeyin

Üyelerimizden

Üye Resmi

ali üstün 19.07.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

Mercedes Benz Otobüsleri Ve Arabaları Güvenli Yol Sürüşü Trafik Uygulaması Yaptı

Mercedes Otobüsleri,Mercedes Benz,Güvenli Arabaları,Güvenli Yol Sürüşü,Trafik Uygulaması Yaptı

Mercedes-benz otobüslerinde takdim edilen en aktüel güvenlik teknolojileri ve bu güvenlik sistem-lerinin kullanımlarında dikkatte bulunulması lazım olan hususlar, “güvenli sürüş günü”nde daimler ag ve mercedes-benz türk a. Ş. Uzmanları tarafından uygulamalı olarak tanıtıldı.

Mercedes Benz Otobüsleri Ve Arabaları Güvenli Yol Sürüşü Trafik Uygulaması Yaptı Otomobiiler İçin Uygulanan Bu Sizteme İlk Defa da olmassa mercedes tüm modellerini destekleedi

Trafikte bütün kişilerin maksimum güvenliğini temel değerlerinden birisi olarak gören daimler, ar-ge alanında toplam 22.100 şahıs çalıştırıyor ve projelerine her sene 5 milyar euro harcıyor. Bu tutarın ortalama 2 milyar euro'luk bölümü ticari taşıtlar için ayrılıyor ve hususiyetle de bu vasıtalarda güvenlik teknolojilerinin geliştirilebilmesi için kullanılıyor. Daimler çatısı altında otomobil, otobüs, kamyon ve hafif ticari vasıta mamül gruplarında yapılan geliştirebilme uğraşları, gruplar arasında devamlı bilgi ve tecrübe alışverişi ile büyük bir verimlilik içerisinde sürdürülüyor.
Mercedes-benz türk ise, İstanbul- hoşdere otobüs fabrikasında bulunan, hem kamyon ve hem de otobüs alanında çalışan 280 mühendisi çatısı altında bulunduran ar-ge merkezinde, 15 000 000 euro tutarındaki bütçesiyle gerek kendi fabrikalarında üretilen araçlarıyla alakalı ar-ge çalışmalarını, gerekse daimler ag'nin uluslararası projelerinde üstlendiği sorumlulukları yerine getiriyor.

Mercedes-benz'in 1966 senesinde meydana getirdiği güvenlik konseptinde ilk defa etkin ve pasif olarak ayrılarak geliştirilen güvenlik önlemleri, aradan geçen 45 sene içerisinde vasıta güvenliğinde epey mühim adımların atılmasını sağladı. Bu çalışmalar neticesinde mercedes-benz ticari vasıtaları, uzmanlar tarafından segmentlerinin en emniyetli vasıtaları olarak değerlendiriliyor.

Günümüzde mercedes-benz şehirlerarası otobüsler;
• mesafe ayarlayıcı – proximity control
• etkin fren asistanı – active brake assist
• denge regülatörü ( Esp ) – electronic stability control
• Şerit takip yardımcısı – lane assistant
• devamlı frenleme limitörü – continious action brake
Etkin güvenlik sistemleriyle donatılıyor.

Ön doğrultudan çarpışmalarda darbeyi azaltıp kaza anında sürücü ve ön koltuklarda oturan yolcuları koruyan “Ön Çarpışma koruyucusu” ( Front collision guard ) Pasif güvenlik sisteminin de yer almış olduğu mercedes-benz otobüslerinde takdim edilen;
• Çok işlevli direksiyon
• viraj aydınlatma sistemi,
• yağmur sensörü ve
• işık sensörü ile
Sürücünün çalışma ortamı bir tarafdan daha ergonomik hale getirilirken öte yandan da destekleyici sistemlerle bütün dikkatini yola ve etrafındaki trafik hareketlerine yoğunlaştırması için luzumlu koşullar sağlanıyor.
En deneyimli sürücünün bile yanlıs yapabileceğinden hareketle sürücü kusurlarının kötü sonuçlara neden olmasını önleyecek donanımlar geliştiren mercedes-benz, öte yandan sürücü eğitiminin trafikte güvenliğin en ehemmiyetli koşulu olduğunun bilinciyle müşterilerine bu konuda yoğun eğitim programları sunuyor. Yalnız, sürücülerin mercedes-benz pazarlama akabinde hizmetler bölümünün vermiş olduğu otobüs tanıtımı ve ekonomik sürüş eğitimlerine katılmaları, mercedes-benz otobüslerindeki geniş kapsamlı etkin ve pasif güvenlik sistemlerinin doğru kullanılmaları ve bakımlarının doğru yapılması icap ediyor. Bakımların yetkili servislerde uzman teknisyenler tarafından orijinal yedek parça kullanılarak yapılması, otobüslerin üstün güvenlik ve kalite hususiyetlerini koruması için en ehemmiyetli koşul olarak kabul ediliyor.

Mercedes-benz emniyetli sürüş gününde bir açıklama yapan direktörler kurulu başkanı wolf-dieter kurz, güvenliğin mercedes-benz marka değerlerinin başında yer almakta olduğu belirtip hoşdere fabrikasında üretilen şehirlerarası otobüslerinin %80'inin ihraç edildiğini ve bu vasıtaların standart güvenlik donanımlarının yurtiçi pazarı için üretilenlerle yüz yüze aynı olduğunu bildirdi.

Mercedes-benz türk satış ve pazarlama direktörü süer sülün ise güvenliğin ürünlerin standartı ve donanımı ile başlamış olduğunu, bilinçli ve mesul hareket eden ve her dk imalatçının desteğini alan kullanıcılarla devam ettiğini belirtip, kamu yönetiminin de her evrede luzumlu denetimi yapmasının önemini vurguladı.

ilave 1 : mercedes-benz türk uzmanları, emniyetli bir sürüş için muhakkak dikkatte bulunulması lazım olan, yapılması ve yapılmaması önerilen noktaları şöyle sıralıyorlar:
+ mercedes-benz türk'ün vermiş olduğu tanıtma ve eğitimlere katılın.
+ aracınızdan en yüksek verimi almak için eğitimlerde ve işletme talimatlarında aktarıldığı gibi kullanın.
+ yola dinlenmiş olarak çıkın, yasayla saptanmış sürelerde kesinlikle sürücü değiştirin.
+ yorulmuş olmasanız da sürüş sırasında kesinlikle dış taraftan vasıta içine temiz hava girmesini sağlayın.
+ koltuğunuzu doğru ayarlayın.
+ trafik kurallarına ve hız limitlerine kesinlikle uyun. Aracınızı yol ve hava koşullarına münasip kullanın.
+ lastiklerinizin basıncını ve diş derinliğini sürekli kontrol altında tutun.
+ Ön düzen ayarlarınızı kontrol ettirin ve yaptırın.
+ farlarınızın ayarlarını kesinlikle yaptırın.
+ otobüslerinizin bakım ve onarımlarını vaktinde, orijinal yedek dilimler kullanılarak ve yetkili servislerde yaptırın.
+ İşletme talimatlarında ön görülen işletme sıvılarını ( Yakıt, yağ, antifriz, fren hidroliği, akü suyu ve benzeri. ) Kullanın.
+ otobüsünüz ile beraber teslim edilen 6 kg. Lık yangın tüpünün de bakımını düzenli biçimde yaptırın.
- bagajınızda yanıcı / parlayıcı malzemeler taşımayın.
- aracınıza üretici şirketin onaylamadığı donanımları ve serbest bırakmadığı ebatta lastikleri takmayın.
- aşınmış ve diş derinliği kalmamış lastikleri çeker aksta iç tarafa da olsa takmayın, ön lastiklere kaplama yaptırmayın.
- aracınızın yakıt boruları, egzoz spiralleri, turbo gibi ciddi aksamında kesinlikle kaynak ya da lehim ile onarım yaptırmayın.
- sigortalarınızı değiştirirken öngörülenden yüksek amper kıymetli sigorta takmayın, sigorta yerine telle irtibat yapmayın.
- aracınızın tekstil aksamını yenilerken, vasıtalarda kullanımı münasip olmayan ev tekstili kullanmayın.


ilave 2 : mercedes-benz'in hezarfen havaalanı'ndaki emniyetli sürüş günü'nde teorik ve uygulamalı olarak tanıtılan güvenlik sistemleri;

• mesafe ayarlayıcı – proximity control
Telligent mesafe ayarlayıcı, otoyollarda ve şehirlerarası yollarda sürücünün daha rahat ve emniyetli seyahat yapmasını garanti altına alır. Sistem önde daha yavaş giden bir vasıta algıladığında, sürücü tarafından evvelden seçilmiş bir takip mesafesine tekrar ulaşılana kadar aracı maksimum frenleme ivmesinin %20'sine kadar bir ivmeyle frenler. Vasıtanın önü açıldığında mesafe ayarlayıcı otomatik olarak vasıta süratini tekrar evvelden ayarlanmış hıza çıkarır. Bu sistem ayrıca yeni etkin fren asistanı ( Active brake assist ) Sisteminin temelini meydana getirir.

• etkin fren asistanı – active brake assist
Güvenlik sahasındaki yeniliklerin en günceli bulunan etkin fren asistanı şu ana dek vasıtalarda ilkönce mercedes-benz actros kamyonlarda kullanılmıştır. Mesafe ayarlayıcı baz alınıp üretilen sistem, hareket ediyor bulunan bir engelle çarpışma tehlikesi oluştuğunda vasıta durana kadar otomatik frenleme yapar. Böylelikle etkin fren asistanı, bir çarpışmayı kesin olarak önlememekle beraber sistem sayesiyle çarpışma sürati mühim derecede düşürüldüğünden kazanın sonuçlarını da oldukça büyük oranda hafifletir. Etkin fren asistanı, takip mesafesi ayarlayıcı'da yer alan üç radar sensörünün sinyallerinden yararlanır. Sistem, olası bir çarpışma tehlikesi algıladığında sürücüyü evvela görsel olarak, sonrasında da sesle uyarır. Sürücü tepki vermezse evvela maksimum fren gücünün tahmini %30'u ile kısmi bir frenleme, sonrasında da tam frenleme yapar.

• denge regülatörü ( Esp ) – electronic stability control
Elektronik stabilite programı ( Esp ) , fizik kuralları çerçevesinde otobüsün savrulmasını engeller. Sensör, vasıtada savrulma ya da kayma gibi bir risk belirlediğinde, aracı şeridinde tutabilmek için evvela motor gücünü az hale getirir, sonrasında da luzumlu tekerlekleri ayrı ayrı frenler.

• Şerit takip yardımcısı – lane assistant
Vasıtanın istem dışı olarak şeridinden çıkma tehlikesi karşısında sürücüyü uyarır. Şerit takip yardımcısı bir kamera aracılığıyla devamlı olarak vasıtanın, bulunduğu şeridin çizgilerine bulunan mesafesini kontrol eder. Vasıtanın, şerit çizgisini aşması halinde, sürücü titreşimle ve sesli olarak uyarılır.

• devamlı frenleme limitörü / tempomat – continuous action brake
Bu sistemle otobüslerin sürati rampa inişlerde de otomatik olarak korunur.

• Ön Çarpışma koruyucusu – front collision guard
Vasıtanın ön yüzden çarpışma biçiminde yapacağı bir kaza halinde darbeyi azaltıp kaza anında sürücü ve ön koltuklarda oturan yolcuları koruyan pasif güvenlik sistemidir.

  Mercedes Otobüsleri,Mercedes Benz,Güvenli Arabaları,Güvenli Yol Sürüşü,Trafik Uygulaması Yaptı
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!