Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

Funda 30.09.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 2061 Araba Puanı Bulunuyor.

Funda

Funda tarafından 07 Ekim 2011 Cuma tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 38
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 442
  • Toplam Üyeler: 194
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 406 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Skoda’dan,1.6,dizel,ve,otomatik,beşlisRenault Sıfır (0) Faizli ÖTV Destekli,Kasım Ayı Araba Kampanyalarıb,serisi,güncelleniyorAudi TT-RS Motor Gücü Sesi,Audi TT-RS Gece SürüşüÖTV,zammı,0,km,otomobil,fiyatlarını,nasıl,değiştirdi

Üyelerimizden

Üye Resmi

davut 06.07.2018 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

Lamborghini Sesto Elementodan Hız İçin Sadece 20 Adet Üretilecek!

Lamborghini Sesto Elemento,Hız,İçin,Sadece,20,Adet,Üretilecek,Sesto Elemento araba

1 sene evvela paris otomobil fuarında tanıtılan ve teknolojinin temsilcisi bulunan sesto elemento, süper spor otomobil yanlızca 20 adet üretilecek ve sadece pistte yararlanılacak. İlk otomobillerin 2013 senesi başında teslim edilmesi planlanıyor. Şu anda planlanlanan 20 adet olarak bulunması akabinde İçin ne olur bilinmez

Lamborghini, sesto elemento modeli ile süper spor otomobilin geleceğini meydana çıkarıyor. Lamborghininin karbon fiber takviyeli plastik ( Cfrp ) Teknolojisinde dünya çapında liderliğini kanıtlayan sesto elemento, olağanüstü sürüş keyfi ve performans sonuçlarını, son derece hafif yapı yöntemiyle birleştirdi. Automobili lamborghini başkanı ve ceosu stephan winkelmann, yeni modeli için bütün teknolojik becerilerimizi tek bir çarpıcı form içinde toplayarak sesto elementoyu yarattık açıklamasını yaptı.

Dünyanın en etkili süper spor otomobili lamborghini, yeni modeli sesto elementoyla benzeşi olmayan bir teknolojinin geleceğini yeni baştan tanımlıyor. Gelişmiş karbon fiber teknolojisi sayesiyle son derece hafif bir oluşumu bulunan lamborghini sesto elemento, v10 motoru ve devamlı 4 tekerlekten çekiş sistemi de dahil olmak üzere yanlızca 999 kilogramlık toplam kuru ağırlığa sahip bu da sesto elementoyu, automobili lamborghininin teknolojik uzmanlığının eşsiz bir kanıtı şekline getiriyor.

Yenilikçi karbon fiber teknolojilerini otomotiv sektöründe ilk defa kullanan İtalyan araba imalatçısı, tümü audi agye bağlı bir firma olarak hafif yapı hususunda alman imalatçının şüphe götürmeyen uzmanlığından da yararlanıyor.

Sesto elemento, 570 hplik zor çıkışı, beygir gücü başına yanlızca 1.75 kilogramlık heyecanlandırxiçix güç-ağırlık oranı ve 0-100 km/s hızlanmasını 2.5 saniyede tamamlamasıyla benzeri olmayan bir sürüş keyfini garanti etmekte. Bütün araca tatbik edilen son derece hafif yapı tekniği sayesiyle, ayrıca yakıt tüketimi de düşüyor.

ÇiĞir aÇan teknolojİ ÜrÜnÜlamborghininin ar&ge mühendisleri, sesto elemento ile çığır açan bir mamül meydana getirdi. Duru ve radikal bir konsept olarak sesto elemento, 1000 kilogramın altındaki son derece düşük kuru ağırlığın, 570 hplik muazzam zor çıkışının, yüksek devirli, olağan emmeli v10 motorun seri cevap verme özelliğinin ve devamlı 4 tekerlekten üstün çekişinin bir sentezi halinde. Bütün zamanların en safkan süper spor otomobili bulunan sesto elemento, heyecanlandırxiçix dinamikler üstünde yoğunlaşmış, benzersiz bir sürüş keyfi seviyesi sunuyor.

Sİstematİk karbon fİber kullanimisesto elementonun monokok hücresi, son derece sağlam, katı, emniyetli ve hafif bir karbon fiber yapıya sahip. Ön çerçevenin tümü, dış paneller, darbe emici-şasi ön bağlantıları, temel süspansiyon aksamları ile jantları karbon fiberden yapılıyor. Egzoz boruları, 900° santigrata kadar epey yüksek sıcaklıklara erişebilen ve dayanabilen, gelişmiş bir cam-seramik matris kompozit madde bulunan pyrosicten yapılırken, transmisyon mili bile cfrpden üretiliyor.

Benzersİz gÜÇ-aĞirlik oranisesto elemento, automobili lamborghininin olağanüstü uzmanlığını karbon fiber teknolojisinin bütün alanlarında gösteriyor. Karbon kompozit materyaller, yarının otomotiv mühendisliği yönünden kilit bir teknolojiyi temsil etmekte. Karbon fiber takviyeli plastikten yapılma malzemeler, en az ağırlığı, fevkalade özelliklerle birleştiriyor. Karbon fiber teknolojisi ile yakıt tüketimi ve co2 emisyonları hususunda iyileşme kaydediliyor ve bir spor otomobil için çok değer taşıyan güç-ağırlık oranı ve dolayısı ile da performans geliştiriliyor. Cfrp kullanıp üretilmekte olan süper spor otomobil, daha süratli ivmelenir, daha harika bir yol tutuşa ve daha iyi bir frenleme özelliğine sahip oluyor.

İlerİcİ formdakİ teknolojİİlk bakıştan başlamak üzere kendinden taviz sunmayan dinamik özellikleriyle lamborghini sesto elementonun tasarımı, yüksek performansın duygusallığını sergiler ve duru gücün zarafetini taşıyor. Sesto elemento, lamborghini markasının dizayn dnasını yeni bir seviyeye yükselterek dizayn diline, karbon fiber teknolojisinin işlevsel tutarlılığını ekliyor.

Sesto elemento yeni mat parıltılı, şeffaf bir kaplamayla tamamlanarak, cfrp oluşumu boylu boyunca görülebiliyor. Sesto elemento yanlızca siyah renkli olmayıp, üretimin son kedemesinde karbon fiber parçalara, yeni geliştirildi ve patentlenmiş bir kaplama uygulanıyor. Nano-teknoloji, kırmızı parıltılı ince kristallerin eklenmesini olası kılıyor. Buna benzeyen şeyler bir cilayla kaplanan yüzeyler kırmızı renkte parlar ve benzersiz bir tesir yaratıyor. Buna ek olarak yüzey daha da sağlamlaşıyor.

Form ve İŞlev uyumubir lamborghinide her bir çizginin açık bir fonksiyonu bulunmakta. Örneğin öndeki 2 dikey çubuk, tamamladığı parçanın sağlamlığını artırır ve soğutma havasını doğrudan arkalarındaki radyatöre ve frenlere yönlendiriyor. Bu da, en zorlu yarış pisti koşullarında bile bileşenlerin thermal yönden iyi koşulda olmalarını garanti etmekte.

Kesİn Çİzgİler, keskİn kenarlarprofilin tümü keskin bir kanat gibi kesilerek, otomobilin zor merkezi apaçık arka aksın önünde yer almakta. Karakteristik yan hat, ön tekerlek boşluk kemerinden başlar, kapı boyunca yükselip arka tekerleğin üstündeki geniş omuzlarda sona eriyor. Kapı kolunun etrafında olduğu gibi üçgen form, sesto elementonun cfrp gövdesindeki kesin konturlu kenarlarla tanımlanan, kendisini tekrar eden bir dizayn teması halinde. Motor kapağındaki hava menfezi üçgenlerinin uçları, tavan boyunca çizgilerle devam etmekte.

MÜkemmel aerodİnamİk Özellİklersesto elementonun arka çıkıntısı son derece kısa ve gene ideal aerodinamik unsurlarla tanımlanıyor. Cömert bir biçimde ebatlandırılmış spoyler, difüzör ve bunun yanı sıra ortadaki hava deflektörü ile muhteşem bir adaptasyon göstererek, böylece virajlarda en fazla bastırma kuvvetini ve yüksek hızda dengeyi garanti etmekte. Pyrosic egzoz boruları, motor muhafaza kapağı vasıtasıyla yukarı yönünce yönlendiriliyor. Motor muhafaza kapağı, v10 motora taze hava sağlamak niyetiyle tavanın arkasındaki 2 hava deliğini ve on adet altıgen aralığı içine alıyor.

İddİali hedefen son karbon fiber teknolojilerinin sistematik ve akıllı bir biçimde kullanılmasıyla elde edildi. Lamborghini, hafif yapım tekniği hususunda seneler boyu edindiği tecrübe, markanın seri üretilen araçlarında apaçık görülüyor. Halihazırda gallardo lp 570-4 superleggera, yanlızca 1340 kilogramlık boş ağırlığa sahip ve bu rakam süper spor otomobiller kategorisinde rakipleri arasındaki en iyi değerde. Son derece yalın bir model bulunan gallardo lp 560-4 coupé ile karşılaştırıldığında, 70 kilogramlık ilave bir azaltımı temsil etmekte. Ağırlıktaki bu azaltım, kaportada, iç mekânda ve teknik bileşenlerde büyük oranda karbon fiber kullanılmasının bir neticesi. Sesto elementonun oluşumu büyük oranda tamamen karbon fiberden meydana gelmekte olup, monokok ilkesi kullanılarak yapıldı. Böylelikle cfrp materyallerinin taktim ettiği olağanüstü sağlamlıktan ideal biçimde yararlanıldı. Formula 1 yarış otomobilleri on yıllardır cfrp monokok gövdeleri kullanılarak yapılmakta ve devamlı olarak çarpışma güvenliklerini ispat etmekte. Sesto elementonun monokok yapısındaki, yenilikçi dövme kompozit teknolojisi ilk kez bir otomobilde kullanıldı.

  Lamborghini Sesto Elemento,Hız,İçin,Sadece,20,Adet,Üretilecek,Sesto Elemento araba
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Toplam 1 Yorum.
Yorum yapmak için tıklayın
 1. mustafa emre
  (ziyaretçi)

  selam

  twitter facebook
  sakıncalı yorum

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!