Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 10 Ekim 2011 Pazartesi tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 39
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 448
  • Toplam Üyeler: 203
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 405 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Hem,sıfır,km,hem,de,ikinci,el,piyasasında,bahar,havası,esiyor!JE Design,Seat Ibiza,JE,Design,Seat,Ibiza,Makyajlı Gövde,Kitli ArabaMOTOR,TORKUNUN,TEKERLEKLERE,İLETİLMESİ2011,Ford,F350 DRW,6.7L Diesel,4x4 Super,Crew videomodifiyeli arabalar,modifiyeli,arabalar

Üyelerimizden

Üye Resmi

HalimU 23.11.2014 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

İlk Türk Malı Yerli Araba V1 Taksi 2012 Martta Yollarda Son Şekli Görüntüsü Resimleri Genel Bilğiler

Türkiye yerli otomobili tartışırken, karsan ve hexagon studio'nin ortaklaşa geliştirdiği türk malı taksi v1 gönderir için hazır. İşte, yol testleri büyük oranda tamamlanan v1'in merak edilen ilk fotoları

Karsan ve hexagon studio tarafından new york taksi ihalesi için geliştirilen “v1”, ihalede kaybetmesine rağmen yoluna devam etmekte. Üretime yakın ilk prototipi luzumlu testler için gözlerden uzak bir biçimde yollara çıkarken, başbakan recep tayyip erdoğan'ın yapacağı deneme sürüşü için de hazır duruma geldi. Vasıtanın, 2012 senesinin mart ayındaki cenevre otomobil fuarı'nda sergilenerek, bütün dünyaya tanıtılması beklenmekte.
New york belediyesi ile tlc ( Taksi ve limuzin komisyonu ) Tarafından açılan “geleceğin taksisi” ihalesi için geliştirilen, finale kadar gelmesine rağmen son anda elenen karsan'ın türk malı taksisi, gerçeğe dönüştürüldü. İhaledeki sonuca rağmen “yola devam” kararı alan karsan, v1'in ilk yürüyen prototipini üreterek yol testlerine başladı. V1'in testleri gözlerden uzak bir biçimde yürütülürken, vasıtanın kamuflajlı olarak çekilmiş fotoğrafı da, kanada'da düzenlenmiş bir kongrenin broşüründe bulunuyor. Üretime yakın biçimde tamamlandığı görülen v1'in testleri hexagon mühendisleri tarafından yürütülürken, çarpışma ve ayrıca başka testler için de birden çok prototipin üretileceği beyan ediliyor.yerli,türk,malı,v1,araba,taksi,fotoları,resimleri,duvar kağıtları,özellikleri

Başbakan'ı bekliyor

İhale akabinde geliştirme sürecine ara vermeyen ve yol testleri için üretime yakın bir prototipi ortaya çıkaran hexagon studio, ayrıca aracı başbakan recep tayyip erdoğan'ın yapıyor olması beklenen test sürüşüne de hazır hale getirmiş.

Randevu hususunda luzumlu başvurunun haftalar öncesinden yapıldığı ve yanıtın beklendiği belirtilirken, başbakan recep tayyip erdoğan, hexagon mühendisleri dışında bu aracı kullanan ilk şahıs olacak.

Karsan murahhas azası jan nahum, bütünüyle türkiye'de geliştirilen v1'in türkiye'nin yerli otomotiv markasını yaratma projesinin ehemmiyetli bir unsuru olduğunu belirtirken, aracı ilkönce, bu yılın başlarında tÜsİad genel kurulu'nda sanayicilere “yüzde 100 türk markası” çağrısı yapan başbakan erdoğan'a test ettirmek istediklerini bildirmişti. Nahum, “sayın erdoğan ‘nihai ürünü ortaya çıkarın, arzu ettiğiniz desteği vereceğiz'sözleriyle bizlerin daha çok motive olmamızı sağlamıştı. Bu sebeple prototipin yollara çıkış tarihini öne çektik” demişti. Türk otomotiv sanayiinin 2023 senesi vizyonunu yerine getirebilmesi için markalaşmanın ehemmiyetli olduğuna dikkat çeken nahum, “türkiye bu hususta kendinden emin, niyetli. Biz bu hususta kendinden emin ve niyetliyiz. Markalaşma yolculuğumuzda herhangi bir sekteye uğramadık ve devam ediyoruz” ifadesini kullanmıştı.

Kazanan vasıtayla aynı tarihte üretilecek!

New york taksi ihalesini kaybetmesine rağmen geliştirilmeye devam edilen yüzde 100 yerli karsan v1, kazanan nissan nv 200 ile aynı tarihlerde kısacası 2013 senesinin 3. çeyreğinde üretilmeye başlanacak. Geliştirebilme uğraşları çerçevesinde bir farklı prototip 2012 senesi başlarında çarpma testlerine sokulacak, mühendislik çalışmaları tamamlanmış nihai prototiplerse 2012 ortalarında hazır olacak.

Karsan, v1'i gelecek sene Mart ayında cenevre otomobil fuarı'nda sergilemeyi ve dünyaya tanıtmayı da planlarken, vasıtanın Amerikalı piyasasına başta engelli aracı olmak üzere değişik versiyonlarla sokulabileceği de ifade ediliyor. Karsan murahhas azası jan nahum, vasıtanın engellilere istinaden derneklerce desteklendiğini ve beğenildiğini izahat etmişti.

Karsan idare kurulu başkanı İnan kıraç ise, “başbakan erdoğan'ın istediği yerli aracı biz geliştirdik. New york taksi projesini kazanamazsak dahi dünyanın büyük metropollerine bu projeyi taşıyacağız” demişti.

Kazanan araçla aynı tarihte üretilecek!yerli,türk,malı,v1,araba,taksi,fotoları,resimleri,duvar kağıtları,özellikleriFord, transit'i abd'de de üretecek

Gölcük'te üretilen transit connect'i Amerikalı pazarına sunan ve bu pazarda yeni bir sınıf yaratan ford'un, transit'i de amerika birleşik devletleri pazarına sunacağı kesinleşti. Ford, transit'i yanlızca Amerika pazarına sunmayıp, burda üretmeye de başlayacak. Küresel krizin etkilerinden çıkmak için “one ford” ( Tek ford ) Stratejisini uygulamaya başlayan, bu kapsamda fiesta, gölcük'lü transit connect ve focus'u amerika'nın yanında kanada pazarına sunan ford, şu an de yenilerine hazırlanıyor. C-max'i abd'de satmaya başlayacağını duyuran ford, buna transit'i de ekleyecek. Vasıta, Amerika pazarının en çok satılan modeli bulunan f-150 ile beraber kansas'taki fabrikada üretilecek.

Sendikanın anlaşmasına girdi

Ford'un, transit connect'in arkasından transit'i de Amerikalı pazarına sunma niyeti, epey vakittir konuşulmaktaydı. Fakat husus, geçmiş olduğumuz günlerde ford ile amerika birleşik otomobil İşçileri sendikası ( Uaw ) Arasında sağlanan mutabakat gereğince ortaya konulan kontratın maddelerinde ortaya çıktı.

Amerikan imalatçının 2015'e kadar yapacağı yatırımlara dair maddeler, uaw'nin web adresinde de bulunuyor. Transit vanların, ford'un f-150 kamyonetlerinin üretildiği kansas'taki fabrikada üretileceği belirtilirken, tam tarih verilmedi. Yalnız Amerikalı basınındaki haberlerde, transit üretiminin 2013'te başlayabileceği, vasıtanın Amerika pazarında transit connect ile karışıklık yaratmaması için, “t-serisi” olarak adlandırılacağı da telaffuz ediliyor. Transit, ford'un econoline modellerinin yerini alacak.

Bununla beraber transit'in hangi versiyonunun abd'de satılacağı ise belli olmayan. Nitekim gölcük'te üretimine başlanacak yeni nesil transit, 2012 senesi sonundan başlamak üzere yollara çıkmaya başlayacak. Transit, Amerika pazarında nissan nv, mercedes sprinter ve ram markasıyla satılması gündemde bulunan ducato ile çekişme edecek.

yerli,türk,malı,v1,araba,taksi,fotoları,resimleri,duvar kağıtları,özellikleri

Yeni Arabamızın Çıkış Tariihi Hala Netlik Kazanmazken Şekli Ve Görüntüsü Bu Şekilde Olacak

Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!