Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 24 Kasım 2011 Perşembe tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

  • Üye Resmi

    Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

    • Araba Haberleri & Yazı: 1705
    • Araba Terimleri & Sözlük: 244
    • Araba Forum : 39
    • Araba Videoları: 698
    • Araba Resimleri: 3496
    • Araba Yorumları: 448
    • Toplam Üyeler: 203
    • Toplam Yardım Bilgileri: 4
  • Toplam 0 üye ve 424 ziyaretçi çevrimiçi.
    • Hyundai'de,sıfır,faiz,kampanyası,devam,ediyorSkodanın,Yeni,Octaviası,45.490,TL,ye,Türkiye,Yollarına,Çıktı!2014 dodge durango, 2014 model arabalar, amerikan arabalari, dodge, dodge durangoHamann,Mercedes,C63 AMG,INSANE,Sound! Rev,Accelerations videoamerikan arabalari,fordyeni teknoloji

Üyelerimizden

Üye Resmi

misterbrown 05.10.2013 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

Geleceğin Arabaları Teknolojileri Nelerdir Araç Ön Camından Facebook Sayfasına Giriş

Geleceğin Arabaları Teknolojileri Nelerdir,Araç Ön Camından Facebook Sayfasına Giriş

Geleceğin Arabaları Teknolojileri Nelerdir Araç Ön Camından Facebook Sayfasına Giri Twitter hesabına Yada Bir Çok İnternet Sağlayacısına Girebilirsiniz. Teknolojik Anlamda Arabanızın Her Yanını Parçasını Kullanabilecek Ve Dili Olanı Konuşturabileceksiniz

Aracınızın ön camından facebook sayfanızı güncellemek, otomobilinizin kendi kendine yol alması, birbirleriyle konuşan otomobiller ve daha da fazlası… karşınızda yakın geleceğin otomobil teknolojileri…
Yüksek ısılı otomobil farları ömrünü tüketmek üzere. . . Audi'nin önderlik etmiş olduğu, havalı ve daha az enerjiyle çalışan led farlar daha kuvvetli ve etkili bir sistem. Led far sistemi vasıtalara kuvvetli bir görüntü vermeyi temin ediyor. Böylelikle hem iç hem dış aydınlatmalarda yer alması beklenen bir sistem. Audi ve cadillac'ın daha düşük fiyatla kullandığı led farların öteki markalar tarafından da izlenmesi kaçınılmaz.
Rüzgarın hız kesmesi ortadan kalkacak

geleceğin,arabası,arabaları,otomobilleri,resimleri,fotoları
Formula 1 otoriteleri hareketli kanatları yasaklamış olabilir fakat teknolojisi binek vasıtalarda kullanılıyor. Ferrari 458 italia, rüzgârın alttan geçmesini ve böylelikle aerodinamikiğin çoğalmasını ve hızın azalmasını engelleyen hareketli kanatlar kullanıyor.

Chevrolet cruze eco açılır kapanır ızgarasıyla hıza ve soğutma sisteminin gereksinimine bakarak çalışarak benzin tasarrufu yapıyor. Bunun gibi pekçok dinamik parça da yakında piyasaya çıkacak.
Ön cama bilgi yükleme

Aracınızın ön camının facebook'taki değişiklikleri söylemesini ister misiniz? Çok yakında! İnternet, müzik çalar ve mobil telefon hususiyetleri araçlarımızda epey zamandır kullanılmakta olan teknolojiler.

Taşınabilir teknolojinin ve pc sistemlerinin gelişmesiyle araçlarımızda daha ziyade özellik bizleri bekleyecek. Ön camda tam ekran pc özelliğiyle verileri grafik olarak görmek muhtemel olacak. ,

Hibrid ve elektrikle çalışan vasıtalara ilginin artmasıyla vasıtaların elektrik kullanımıyla alakalı araştırılar da yapılmaya başlanıldı. Yapılan bir araştırmalarda nissan leaf ve chevrolet volt'un harcadığı elektrik bir mikrodalga fırınla karşılaştırıldı.

Araştırmalarda vasıtanın kullanılmadığı saatler de hesaba katıldı ve çıkan neticede şarjın elektrik şebekesini zorlamamasına dikkat çekildi.


Hibrid teknolojisi gelişecek

Etkisiz ve ağır zor kaynaklarının

Elektrik enerjisi üretmesinden daha iyi bir çözüm olmalı. Bu fikirden yola çıkan çarklı enerji üreten şirketler çözüm arayışına girdiler.

Porsche'un sistemini örnek olarak ele alırsak elektrik motoru ve jeneratörle ön akstaki fren enerjisini elektriksel olarak çarklara gönderiyor ve 40 bin rpm kinetik enerjiye dönüştürüp motorun daha basit hızlanmasını temin ediyor.

Jaguar'ın paris auto show'da tanıttığı konsept aracı c-x75 ise farklı bir sistemle karşımıza çıkıyor. 80 bin rpm'de çalışan 2 ufak türbinle verimli biçimde benzini gönderiyor ve böylelikle motor her çeşit benzin türüyle çalışıyor.


geleceğin,arabası,arabaları,otomobilleri,resimleri,fotoları

üçüncü bölüm: yakıt tüketimi
Yüzde 15'e kadar benzin tasarrufu icra edilecek

Araca giden yalnızca bir yakıt -benzin, etanol ya da e85 ile besleyebilirsiniz-. Homojen karışımı basınçla ateşleyen motor direk yakıtı emerek otto döngülü geçişle hızlanmayı ve yüksek hızda dizel yakıt tarzında sıkıştırarak otomatik pilota alınıyor. Maksat vasıtanın %15'e kadar dizel tarzı kıvılcım çıkararak yakıt tasarrufu yapıyor olması. . . Yalnız birkaçtane ufak değişiklikle daha ucuz ve 4 zamanlı benzinli motor özelliği mevcut.


Her bir damla benzinden faydalanılacak

Daha ziyade yakıt tasarrufu yapılması için standartlar geliyor. Otomobil şirketleri herhangi bir kaybı gözden kaçıramayacaklar. Daha ziyade ekonomi yapmak için gelecek teknolojinin kısa bir dökümünü yaparsak, elektrik akımlı debriyaj, benzin pompalarının gelişmesi ve dur-kalk sistemi…

Birer birer bu teknolojilerin hiçbiri büyük tasarruflar sağlamayacak yalnız her benzin doldurduğunuzda birkaç kilometre çok gitmenize yarayacak. Markaların teknolojiyi en başta bulabilme çabalarından ötürü herhangi bir potansiyel iyileşme göz arkası edilmeyecek.
Şişirilebilir emniyet kemerleri opsiyonel olarak 2011 model ford explorer'ların arka koltuğunda bulunmakta. Explorer, gelenekselleşmiş güvenlik sistemine çıkan otomobillere yalnızca bir örnek.

Kazalarda şişen torbalarsa hususiyetle çocukların güvenliği için düşünülen bir sistem. Buna ek olarak ford, şekilli hava yastıklarıyla göğse varan darbelerde koruma sağlamayı amaçlıyor. Bunun beraberinde pc destekli torbalar yolcunun oturuş pozisyonu ve kapladığı yere göre şişiyor.


Birbirleriyle konuşan otomobiller

Aracınızın etrafında farklı vasıta olduğunda gönderilen sinyalle otomobiliniz bunun farkında olacak. İki vasıta önünüzdeki sürücü frene mi asıldı? çekinmeyin!

Aracınız siz bunun bilmeyerek frene basacak. Vasıta sürmeye karşı bir adım gibi görünse de sizin e-postalarınızı güvenle okumanızı temin edecek.


Otomobiller daha hafif olacak

Arabaların ağırlığı düşürülmediği süre boyunca benzin tasarrufunda büyük değişiklikler yakalamak olası olmayacak.

Çelik, az maliyetinden ötürü hala en oldukça kullanılmakta olan madde fakat yeni madenler markaların daha az çelik kullanmasının önünü açacak. Gelişmiş maden işleme sistemi ve basit şekillenen madenlerle alüminyum parçaların imal ve kullanımını da arttırıyor.

Vasıtanın hafif olarak bulunması performansının da yükselmesine katkıda bulunacak. Böylelikle hem yakıt performansı ve hem de hız hususunda çözüm yaratacak geleceğin otomobilleri.

    Geleceğin Arabaları Teknolojileri Nelerdir,Araç Ön Camından Facebook Sayfasına Giriş
  • haber resmi

    2014 Audi SQ5'in Amerika Birleşik Devletleri fiyatlandırması açıklandı. $51,900'dan başlayan fiyatlarla aramızda. Audi m...

    21 Haziran 2013 Cuma
  • haber resmi

    Alfa Romeo markası 2014 model Giulietta modeline Ağustos ayına özel 15.000 km. ve 30.000 km. bakım hediyesi ve 2016\'ya ...

    18 Ağustos 2014 Pazartesi
  • haber resmi

    Audi dizel motorla donatılmış ilk S modeli SQ5 TDI’yi tanıttı. Kısa süre önce revize edilen Q5'in en üst modeli...

    22 Haziran 2012 Cuma
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!