Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 01 Kasım 2011 Salı tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1705
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 40
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 453
  • Toplam Üyeler: 207
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 500 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Range,Rover,Evoque'a,Kahn,Design,İmzasıDodge,SRT,Viper,StrykerYeni,2017,Renault Megane,Sedan,Dizel Otomatik,Test SürüşüAnnelere,Özel,Volkswagen,Mama,UP,Volkswagen Mama UPMeet the Ancestors,Mercede,-Benz,SLS vidoları

Üyelerimizden

Üye Resmi

levent10 05.05.2013 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

Ford Otosan Transit ve Connect Modellerinin Tamamını Yerli Üretime Açıyor

Ford Otosan,Transit ve Connect Modellerinin,Tamamını Yerli Üretime Açıyor

Genelde Türk Markası Olarak Bilinen Ford Otomobilleri Artık Tamamen Yerli Üretiminde Olacak.Ford Otosan Transit ve Connect Modelleriniin Tamamını Yerli Üretime Açıyor

Ford otosan'ın 205 milyon euroluk yatırımla üretmeyi planladığı yeni ticari vasıta, a'dan z'ye türkiye'de geliştirilecek. Senede 100 bin adet üretilmesi planlanan ve transit connect gibi 3'te 2'si ihraç edilecek vasıtanın, bütün mühendislik çalışmaları türkiye'de icra edilecek. Ford otosan'ın ar-ge merkezinde bini geçkin mühendis ve çalışan tarafından geliştirilecek vasıta, hafif ticarilerde yeni bir segment yaratacak. Eskişehir İnönü fabrikası'nda türk mühendis ve işçileri tarafından üretilen yeni duratorq motorunun tanıtımında konuşan ford otosan ceo'su nuri otay, yeni ticari vasıtayla alakalı soruları yanıtladı.

Yeni vasıtanın bütün mühendislik çalışmalarının ford otosan'da yapılacağını vurgulayan otay, yeni ticari model fikrini ve vasıtanın türkiye'de üretilmesini ford'a kendilerinin önerdiğini ifade etti. Fizibilite çalışmaları sonrasında ford'a yeni bir ticari aracı yaratabileceklerini aktardıklarını anlatan otay, "100 bin adet ek kapasiteli artışa onayı, yeni hafif ticari aracı ford otosan olarak türkiye 'de a 'dan z 'ye geliştirebileceğimiz için aldık. elimizde ürün, üretim yapacak birikim ve potansiyel pazar olduğu için ford, türkiye 'de üretim fikrini kabul etti" diye söyledi.

Türkiye'nin artık otomotivde segment yaratan bir ülke şekline geldiğini anlatan otay, şöyle konuştu: "bugün hafif ticari araç sınıfını türkiye yarattı. bunun sonucunda bugün türkiye 'de satılan hafif ticari araçların yüzde 70 'i yerli. türk mühendis ve işçileri tarafından üretilen transit connect 'i ihraç ederek, amerika 'nın kalbine bayrağımızı diktik."

Ford otosan, abd'li otomotiv devi ford motor company'nin prototip motor imal merkezlerinden birisi oldu. Böylelikle ford otosan, markanın binek otomobilin yanında hafif ticari vasıta mamül gamındaki transit modellerinde de kullanılmaya başlanılan duratorq motor aile eşrafının geliştirilmesinden mesul olacak. Otay, yeni nesil duratorq dizel motor aile eşrafının mühendislik ve geliştirme çalışmalarının gebze mühendislik merkezi'nde yapılacağını, benzinli motorların geliştirmesinde ise ford'a katkıda bulunacaklarını kaydetti. Motor hususunda birikime sahip olduklarını vurgulayan otay, 1983'te ilk motoru üreten İnönü fabrikasının, geçen 28 senede 800 bin adet motor ürettiğine dikkat çekti. Otay, 1986'da ise türk mühendislerinin sıfırdan geliştirdiği dizel motor erk'in taunus ve anadol pick-up'larda kullanıldığını da hatırlattı.

  Ford Otosan,Transit ve Connect Modellerinin,Tamamını Yerli Üretime Açıyor
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2019 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!