Araba-OTO.com Ana Sayfa
Araba-OTO.com Ana Sayfa

Yazar ve Yazı Hakkında

Üye Resmi

cicisilin 13.08.2011 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 14674 Araba Puanı Bulunuyor.

cicisilin

cicisilin tarafından 12 Kasım 2011 Cumartesi tarihinde Araba Haberleri 2012 kategorisine yazıldı.

Sponsor

Sekmeler

 • Üye Resmi

  Bu tablodan sitemizde bulunan içerikler hakkında sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

  • Araba Haberleri & Yazı: 1704
  • Araba Terimleri & Sözlük: 244
  • Araba Forum : 38
  • Araba Videoları: 698
  • Araba Resimleri: 3496
  • Araba Yorumları: 442
  • Toplam Üyeler: 194
  • Toplam Yardım Bilgileri: 4
 • Toplam 0 üye ve 400 ziyaretçi çevrimiçi.
  • Ram 1500,Hayallerin Arabası,Olarak Geldi,Küçük,kamyonetChevrolet,Corvette,Z6,Detroit FuarıMercedes-Benz,S350,BlueTEC,2012,Aşk,Hiç,ÖlmezARACINIZIN,KIŞLIK,BAKIMI,nasıl yapılır,neler gerek,nerde yapılırAcura TSX,2007,Otoyolların,Yeni,Şahı,

Üyelerimizden

Üye Resmi

tuna 16.08.2014 tarihinde sitemize üye oldu.
Toplam 0 Araba Puanı Bulunuyor.

Anketimize Katılın

Facebook

Yazı Tura Oyunu

Bu oyunu sadece üyelerimiz oynayabilir..Üye Ol
Oyunun mantığı site üzerinde kazandığınız sanal liralarınızı sizin belirlediğiniz bahis oranında arttırmaya çalışmak. Yakında aktif edilecek modifiye araba oyunu için bu sanal liralar ile sanal parçalar alıp modifiye arabanızı toplayabilecek ve başka bir üyenin arabası ile güç yarışına sokabileceksiniz.

2012 Yılının Trafik Cezaları Açıklandı Trafikte Nelere Para Cezaları Var

2012 Yılının Trafik Cezaları Açıklandı,Trafikte Nelere Para Cezaları Var,Trafik Cezası 2012,Trafik Cezası Ne Kadar

2012 Senesinin Yaklaşmasına Az Zaman Kala Yeni yıl zamlarından trafik cezaları da nasibini alıyor. Yılbaşından başlamak üzere Türkiye'de trafik cezaları yüzde 10 nispetinde artacak.

Otomobil Kullananlar Ayvayı Yedi

2012 Yılının Trafik Cezaları Açıklandı Trafikte Nelere Para Cezaları Var Ehliyet,Kırmızı ışık,Sigorta Poliçesi,Muayene Parası,Aşırı Hız

Çalışmayı maliye bakanlığı ve ülkemiz İstatistik kurumu birlikte yürüttüler. Türkiye İstatistik kurumunun ( TÜİk ) üretici ücret endeksi, maliye bakanlığının saptadığı yeni baştan saptama oranına asıl teşkil etti. Bu endeks ortalama % 10, 2 nispetinde arttı. İlgini kanunlarla trafik cezalarının her yıl yeni baştan saptama oranı kadar çoğalması beklenmekte.


Kırmızı işık 154 lira

Kazaların birçoğunun nedeni bulunan kırmızı ışık ihlali 154 türk lirası olarak saptanıyor. Bu bedel pek çok vasıta sürücüsü için rastgele bir caydırıcı nitelikte değil.

Yeni yıl zamlarıyla birlikte onay istemeden araca yazı yazanlar, reklam, ilan, resim yapıştıranlar, bayrak ve flama takanlar, ışıklı, sesli donanım bulunduranlar ve yasak yerlere park edenler 72 lira para cezası ödeyecekler.

Yeni ceza artışlarıyla birlikte, uyuşturucu ve türevi madde alarak vasıta kullananlara 1.327 lira, alkollü vasıta kullananlar için ilk seferde 650 lira, 2. seferde 814 lira, üçüncü ve sonrakiler içinse 1.327 lira para cezası ödeyecekler.

Vasıtanın park, sinyal ve farları, fren, lastikleri, servis frenleri, dış ışık donanımları teknik koşullara uygunsuz, noksan ya da bozuk bulunan, vasıtanın muayene müddetini geçirmiş vasıta sürücülerine de 72 lira ceza kesilecek.

Ticari taksilerde taksimetre kullanmamanın ve kamyon, çekici, otobüs gibi vasıtalarda da takograf kullanmamanın cezası 319 lira olarak belirlendi. Plakalarını vasıtanın üstünde ya da münasip bir biçimde bulundurmayanlara, trafik belgesi ve tescil belgesi olmadan trafiğe çıkanlara 72 lira ceza kesilecek.

Vasıta kullanırken ehliyetini beraberinde bulundurmamanın cezası 154 lira, ehliyet almak için sahte evrak ya da yanlış bilgi vermenin cezası 814 lira, ehliyeti olmadan vasıta kullanmak ve kullanılmasına izin vermenin para cezası da 320 lira olarak düzenlendi.


Otopark mafyasına 72 lira ceza

Yeni ayarlama ile vasıtaların park mekanlarında yetkisi olmadan park ücreti alanlara 72 lira para cezası kesilecek. Bu halde bu tip kanunsuzlukların Türkiye'de azalmasını ummak, çok iyimserlik olacak kanısındayız.

Yollarda karşıdan karşıya geçerken, trafik işaretlerine intibak etmeyen yayalara 72 lira, toplu taşıma araçlarında sigara içen yolculara ise 82 lira ceza kesilecek.

Müzik ve ses donanımlarını uygunsuz bir biçimde vasıtalarda bulundurmak ve bu donanımları kişilerin huzurunu bozacak biçimde kullananlara 72 lira para cezası verilecek.


Aşrı çok fazla hız

çok fazla hız yapıp hız sınırı % 10'dan % 30'a kadar aşanlara 154 lira, % 30'dan yukarısı içinse 319 lira para cezası ödeyecekler.

Hız radarlarının yerini tespit etmeye yarayan ya da şoförleri uyaran aygıtları satanlar, ithal edenler ya da üretenler 1.965 lira ile 3.278 lira, bu aygıtları araçlarında bulunduranlar ise 1.305 ile 1.965 lira cezaya çarptırılacaklar.

Şerit değiştirme ve izleme kurallarına intibak etmeyen sürücüler 72 lira ceza ödeyecekler. Vasıtaların geçmesinin yasak olduğu yerlerden geçenlere, trafiği aksatacak veya riskli bir biçimde şerit değiştirenlere de 154 lira para cezası kesilecek.

Takip mesafesini korumayan, dönüş kurallarına intibak etmeyen, luzumlu ortamlarda hızlarını azaltmayan ve emniyet kemerini takmayan sürücülere 72 lira para cezası kesilecek.

Yaralı ve ölü bulunan kazalarda polisten izin olmadan bir biçimde olay yerinden ayrılanlara 321 lira ceza kesilecek.

Seyir halinde cep, vasıta telefonu kullanmak, çok yolcu almak, kişilerin huzurunu ve rahatını bozacak biçimde ya da birisine zarar verecek biçimde vasıta kullanmak, araçtan bir şey dökmek ya da atmak 72 lira para cezası ile cezalandırılacak.

En yüksek cezayı mecburi bulunan mali sorumluluk sigortasını yaptırmayanlar ödeyecek. Bu cezanın karşılığı tam 4.919 lira.

Şimdi Araban Mı var Derdin Var

  2012 Yılının Trafik Cezaları Açıklandı,Trafikte Nelere Para Cezaları Var,Trafik Cezası 2012,Trafik Cezası Ne Kadar
Yorum Ekleyin Yorum Ekleyerek Sizde Görüşlerinizi Paylaşabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için tıklayın

mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik
mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik mimik

Güvenlik Kodu Yeni bir güvenlik kodu gösterir

Yükleniyor
İşlem Yapılıyor Lütfen Bekleyin...
© 2011 - 2018 Araba-OTO.Com Her hakkı saklıdır. Sitedeki hiç bir bilgi alıntı yapılamaz. Sitemizde 2. El Araba İlanları, Araba Haberleri, Araba Resimleri, Araba Videoları ve araba hakkında herşeyi bulabilirsiniz. RSS

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!